OCENA ZESPOŁU: 12PKT
Ocena cząstkowa: 3PKT
Przeprowadzenie badania: 1PKT
Wnioski: 7PKT
Plan działań: 4PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Badanie w sposób znaczący odbiega od metody „spaceru badawczego” – nie przeprowadzono spaceru, lecz ankiety i wywiady. Przypominamy, że to badani mieli przejść wytyczoną trasą i podczas niej dokonać obserwacji, której wyniki zapisaliby na kartach odpowiedzi. WNIOSKI Wnioski są konkretne i wynikają z badania, lecz nie mają charakteru innowacyjnego. PLAN DZIAŁAŃ W tym elemencie nie wskazano konkretnego planu działań, lecz spis różnych działań. Przypominamy, że zgodnie z kryteriami należało wybrać jeden konkretny pomysł (np. przeprowadzenie kampanii informacyjnej) i opisać szczegółowo działania, które pozwolą na zrealizowanie tego pomysłu ( z uwzględnieniem dat, roli zespołu, poszczególnych działań takich jak zakup materiałów na plakaty itd.). SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY Praca nie wyróżnia się spośród innych relacji. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w kilku elementach nie wpisywała się w pełni w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Boleslawiec - Dolne Mlyny
Boleslawiec - Dolne Mlyny31 marca zaraz po zakonczeniu zajec (okolo godziny 13:30) udalismy sie na spacer wzdluz ulicy Dolne Mlyny w Boleslawcu w celu zadania kilku przygotowanych wczesniej pytan przechodnia. Efekty w duzej mierze pokryly sie z naszymi oczekiwaniami.31 marca zaraz po zakonczeniu zajec (okolo godziny 13:30) udalismy sie na spacer wzdluz ulicy Dolne Mlyny w Boleslawcu w celu zadania kilku przygotowanych wczesniej pytan przechodnia. Efekty w duzej mierze pokryly sie z naszymi oczekiwaniami.

Spacer badawczy

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)Badanie dotyczylo rejonu “Dolne Mlyny” usytuowanego na obrzezach miasta, ktory jest znacznie mniej atrakcyjny i zroznicowany niz pozostala czesc Boleslawca. Przed rozpoczeciem badania przygotowalismy jedynie kartki (na ewentualne notatki) i dyktafon. Pytania badawcze zostaly postawione na podstawie dluzszej obserwacji i analizy terenu. Ankietowanie rozpoczelismy okolo godziny 14:00, w godzinach szczytu, aby przepytac jak najwieksza ilosc osob w mozliwe krotkim czasie. Stawiane pytania, byly krotkie, nie skomplikowane, ale dajace mozliwosc udzielenia dluzszej odpowiedzi, co przyczynilo sie do dobrego efektu koncowego. Ankiete przeprowadzilismy takze w naszej klasie, w celu zwiekszenia grupy badanych osob.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)Pytania badawcze:
  • -       Czy przebywanie na Dolnych Mlynach jest komfortowe w stosunku do reszty miasta?
  • -       Czy w danym rejonie brakuje obiektow sluzacych do rozrywki, rekreacji?


Pytania zadane uczestnikom:
  • -       Czy czuje sie tutaj Pan/Pani bezpiecznie?
  • -       Czy brakuje tutaj obiektow dla dzieci/mlodziezy?
  • -       Czy chcialby Pan/Pani aby powstalo tutaj wiecej obiektow zwiazanych ze sztuka, kultura takich jak: kino, teatr, museum etc.
  • -       Czy brakuje tutaj Panu/Pani terenow zielonych?
  • -       Czy brakuje Panu/Pani innych udogodnien tj. lawki, pasy dla pieszych, sygnalizacja swietlna?
  • -       Co Pan/Pani zmienilby na tym terenie?

Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA. 
Staralismy sie, aby grupa, na ktorej przeprowadzalismy badanie byla jak najbardziej zroznicowana wiekowo; od dzieci w wieku wczesnoszkolnym, gimnazjalistow, do seniorow. Chcielismy, aby kazde pokolenie moglo wypowiedziec sie o tym rejonie, co oczywiscie przyczynilo sie do znacznego zroznicowania wynikow ankiety. Grupa ankietowanych stanowila okolo 30 osob. O zdanie, oprocz przechodniow, pytalismy takze mieszkancow tego rejonu. To ich opinia miala dla nas wlasnie najwieksze znaczenie. W badania brala takze udzial radna miasta Boleslawiec, co pozwolilo zobaczyc nam problem “Dolnych Mlynow” z troche innej perspektywy.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)Na podstawie przeprowadzonych badan mozemy sformulowac nastepujace wnioski:
 
1.       Na terenie “Dolnych Mlynow” brakuje przedsiebiorstw zajmujacych sie gastronomia: restauracji, knajp, barow.
2.       Teren jest ubogi w tereny zielone, a do wzrostu jego atrakcyjnosci moglby przyczynic sie remont znajdujacych sie tam kamienic/blokow.
3.       Ulgi podatkowe bylyby dobrym rozwiazaniem, aby przyciagnac wieksza liczbe przedsiebiorcow.
4.       W rejonie tym zdecydowanie brakuje obiekow kultury i rekreacji tj. kino, teatr, dom kultury.
5.       Teren nie jest takze atrakcyjny dla dzieci, ze wzgledu na mala liczbe bezpiecznych placy zabaw i brak sygnalizacji swietlnej na przejsciach dla pieszych.
6.       “Dolne Mlyny” nie sa takze dobrym miejscem do rekreacji osob starszych
7.       Obecnosc marketu niweluje mozliwosc rozwoju ewentualnych sklepow spozywczych/monopolowych.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków) 
Wyniki naszego dzialania w pierwszej kolejnosci przedstawilismy naszej klasie i wybranym nauczycielom II LO. To dzieki nim udalo sie nam w dosc szybkim tempie przeprowadzic ankietowanie i przygotowywanie pytan. Dotarcie do osob, zajmujacych wysokie pozycje w Radzie Miasta bylo jednak trudniejsze niz sie spodziewalismy. Wyniki naszych badan zostaly takze zamieszzone na facebooku.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?Aby nasze badania przyczynily sie do zmian w tym rejonie, ich wyniki pragniemy przedstawic lokalnym medium, ktore ciesza sie duza popularnoscia w Boleslawcu. To z pewnoscia bardzo dobry sposob na dotarcie do duzego grona odbiorcow. Wyniki przedstawimy takze w sieci, aby zyskac zainteresowanie osob mlodych. Zdajemy sobie sprawe ze process zmiany, uatrakcyjnienia tego terenu nie bedzie jednak szybki i prosty. Niemozliwe jest przeprowadzenie radykalnych zmian, poniewaz jest to skomplikowany i dosc dlugi proces, wymagajacy zgody wladz miasta, zainteresowania prywatnych przedsiebiorcow a niekiedy takze sponsorow. Wierzymy jednak, ze dzieki odpowiedniemu naglosnieniu akcji nasza ankieta, moze przelozyc sie na realne zmiany w tym rejonie, poprawiajace jakosc zycia jego mieszkancow. Dobrym rozwiazaniem byloby rowniez staranie sie o ewentualne dotacje z funduszy UE.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze