OCENA ZESPOŁU: 17PKT
Ocena cząstkowa: 4,25PKT
Przeprowadzenie badania: 7PKT
Wnioski: 4PKT
Plan działań: 6PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Badanie przeprowadzono zgodnie z Przewodnikiem, nie miało ono jednak charakteru innowacyjnego. WNIOSKI W relacji zaprezentowano jedynie jeden wniosek i pomysł na działanie – przy liczbie postawionych pytań należało sformułować więcej wniosków. PLAN DZIAŁAŃ Wskazano rozbudowany plan działań, lecz nie jest on szczegółowo opisany (m.in. nie wskazano terminów realizacji poszczególnych działań). SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY Praca nie wyróżnia się spośród innych relacji. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w kilku elementach nie wpisywała się w pełni w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Budzimy sypialnie Poznania!
Budzimy sypialnie Poznania!

Jako sposób realizacji projektu wybrałyśmy spacer badawczy. W badanie zaangażowała się młodzież ze Szczepankowa oraz w celu uzyskania obiektywnej opinii -również z okolic Poznania. 

Jako sposób realizacji projektu wybrałyśmy spacer badawczy. W badanie zaangażowała się młodzież ze Szczepankowa oraz w celu uzyskania obiektywnej opinii -również z okolic Poznania. 

Spacer badawczy

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Pierwszym krokiem jakiego się podjęłyśmy było wypisanie zalet i wad Szczepankowa , przeanalizowałyśmy jakich miejsc brakuje w naszej dzielnicy i jakie potencjalnie mogłyby powstać. W tym celu przeprowadziłyśmy ankietę wśród mieszkańców. Aby zaczerpnąć wiedzy osób którym temat Szczepankowa jest bliski przeprowadziłyśmy wywiady z działaczkami Rady Osiedla – Szczepankowa. Odwiedziłyśmy miejsce gdzie swój czas spędzają nasi najmłodsi mieszkańcy, zapoznałyśmy się z ideą tego miejsca i przeprowadziłyśmy wywiad na temat punktu spotkań młodzieży, który mógłby powstać. Dnia 3 Kwietnia odbył się spacer badawczy, o którym mieszkańcy mogli dowiedzieć się z  kwietniowego wydania gazety "Wieści z Okolicy" oraz notki zamieszczonej na Facebook’u. Jego przebieg ,relacje i zdjęcia będzie można dojrzeć w majowym wydaniu gazety.Miejscem spotkania było Gimnazjum nr 35 w Poznaniu, stąd wyruszyłyśmy kolejno  Szczepankowo-> Skibowa-> Czytogruszka->Uprawna->Spławie-> Spławie staw

Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

  • Czy jest Pan/Pani dumny/a z otaczającej nas okolicy?
  • Czy miejsce przy szkole jest dobrze zagospodarowane? 
  • Czy ma Pan/Pani pomysł na zagospodarowanie przestrzeni stworzonej głównie dla młodzieży
  • Popiera Pan/Pani zorganizowanie biegu łączącego mieszkańców Szczepankowa? 
  • Jakiego rodzaju wypoczynku potrzebuje młodzież ? 
  • Czy popiera Pan/Pani inicjatywę stworzenia plaży na okres letni? 
  • Czy właśnie to miejsce mogłoby być letnim miejscem spotkań młodzieży?
  • Jakie wydarzenia mogłyby odbywać się na tym terenie? 


Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu wzięli udział m.in :
1)Członkowie Rady Osiedla-Szczepankowo
2)Młodzież z dzielnicy oraz okolic
3)Mieszkańcy Szczepankowa 18+
4)Nauczyciele z gimnazjum nr 35 w Poznaniu
5)Redakcja "Wieści z okolicy"
Ilość osób zaangażowanych w projekt to : 60 osób

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Jako miejsce spotkań młodzieży i niektórych dorosłych wytypowałyśmy stworzenie miejskiej plaży obok terenu stawu znajdującego się w obrębie Szczepankowa. Okolica jest niezagospodarowana, staw otaczają piękne widoki które mogłyby reklamować naszą dzielnice i zmienić jej obiegową opinie „sypialni Poznania” na miejsce pełne życia i spotkań młodzieży.  W celu sfinansowania  naszego pomysłu planujemy zorganizować bieg w którym uczestnik przekazałby symboliczną sumę na zakup wyposażenia takiej plaży. Atutem biegu byłoby promowanie zdrowego trybu życia oraz zbliżenie do siebie mieszkańców Szczepankowa.
  • Zamierzamy z pomocą dyrektor Przedszkola nr 93 w Szczepankowie i Rady Osiedla Szczepankowo zorganizować bieg mający na celu zebranie finansów
  • Zamierzamy wystąpić do Urzędu Miasta Poznania o udostępnienie gruntu

·         Będziemy starać się o jak największy rozgłos projektu i angażować w niego coraz szersze grono osób
·         A co najważniejsze udowodnimy że młode pokolenie ma głos!

 
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki swojego badania ogłosiłyśmy w nagranym filmie zamieszczonym w relacji. Zamierzamy również przedstawić je uczniom na godzinie wychowawczej, zaraz po zakończeniu przerwy Wielkanocnej. Mamy również w planach rozwieszenie plakatów na szkolnych korytarzach

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?


Na pewno postaramy się zaangażować w nasze starania Radę Osiedla Szczepankowo, dyrekcje Przedszkola nr 93, właścicielki artystycznego warsztatu dziecięcej twórczości „Czytogruszka” , ponad to będziemy starać się o kontakt z Prezydentem Poznania
1) Zamierzamy z pomocą dyrektor Przedszkola nr 93 w Szczepankowie i Rady Osiedla Szczepankowo zorganizować bieg mający na celu
zebranie środków
2)Postaramy się o uczestnictwo w kolejnym zebraniu Rady Osiedla Szczepankowo w celu przedstawienia swoich planów
3)Zamierzamy wystąpić do Urzędu Miasta Poznania o udostępnienie gruntu
4)Będziemy starać się o jak największy rozgłos projektu i angażować w niego coraz szersze grono osób
5)Stworzymy stronę na facebook'u gdzie będziemy zamieszczać bieżące informacje na temat projektu
6)Postaramy się o pozyskanie sponsorów którzy zagwarantują nam m.in piasek

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Opiszcie działania, które przeprowadzaliście na podstawie wniosków Waszego badania. Kto uczestniczył w Waszych działaniach? Napiszcie jaka była Wasza rola w przeprowadzonych działaniach.

Zaczęłyśmy nasze działania od kontaktów z ludźmi,którzy są zaangażowani w życie naszego osiedla.
Tak poznałyśmy Pana Błażeja,który organizuje eventy sportowe w naszej okolicy.
Okazało się,że P.Błażej pracuje w Poznańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji a także ma dobre kontakty z urzędem miasta,więc ma pełną formę prawną.Wysłałyśmy naszą propozycje przebiegu takiego wydarzenia, a Pan Błażej w ramach wspólnego projektu wysłał prośbę o dofinansowanie 5.000 zł na cykl treningów biegowych zakończonym imprezą pod roboczym tytułem "I Festiwal BiegaSSKa" (nazwa biegaSSKa pochodzi od biega Szczepankowo-Spławie-Krzesinki)
Z uzyskanych pieniędzy mamy w planach stworzyć plażę miejską na wcześniej wspomnianym miejscu. 
Co było największym sukcesem, z czego jesteście dumni, czym chcielibyście się pochwalić?

Najbardziej dumne jesteśmy ze zdobycia kontaktu z osobą umożliwiającą nam dojście do Urzędu Miasta Poznania.
Mamy nadzieje,że Nasza współpraca zakończy się owocnie i uda nam się utworzyć miejsce dla młodzieży, zwłaszcza,że zbliża się okres letni.
Co się NIE udało i dlaczego?

Potrzebujemy czasu.Na razie czekamy na potwierdzenie budżetu jaki możemy wykorzystać w imprezie.
Jacy sojusznicy, partnerzy, sponsorzy brali udział w Waszych działaniach? Jaka była ich rola?

Nasz sojusznik to Pan Błażej oraz społeczność lokalna
W jaki sposób Wasze działania aktywizowały Waszą społeczność lokalną? (np. w malowaniu ławek wzięli udział mieszkańcy osiedla)

Nasza społeczność lokalna w pełni popiera Nasze działania, zwłaszcza młodzież.
Czy macie jeszcze jakieś plany, które będziecie realizować po 31 maja 2015 r.?

Czekamy na potwierdzenie budżetu z Urzędu Miasta.

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Załączniki

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze