OCENA ZESPOŁU: 9PKT
Ocena cząstkowa: 2,25PKT
Przeprowadzenie badania: 3PKT
Wnioski: 3PKT
Plan działań: 3PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Zadane pytania były konkretne i dotyczyły tematu badania. Jednocześnie w relacji brakuje informacji o tym, kto konkretnie wziął udział w badaniu (przedział wiekowy) oraz ile osób. Ponadto zdaniem komisji badanie nie miało charakteru animacyjnego – nie stworzono atmosfery studia telewizyjnego. WNIOSKI Zdaniem sprawdzającego przedstawione wnioski są konkretne (tj. dotyczą konkretnego projektu) i zawierają pomysłu na konkretne działania. Jednocześnie ich liczba w odniesieniu do liczby zadanych pytań jest zastanawiająca i znacząco obniża poziom jakości wniosków. PLAN DZIAŁAŃ W tym elemencie nie wskazano konkretnego planu działań, lecz wymieniono listę różnych działań niepowiązanych ze sobą. Przypominamy, że zgodnie z kryteriami należało wybrać jeden konkretny pomysł (np. jak doprowadzić do budowy otwartej siłowni) i opisać szczegółowo wszystkie działania, które pozwolą na zrealizowanie tego pomysłu. SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY Trudno wskazać elementy wyróżniające wykonane zadanie w porównaniu do pozostałych zespołów. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem i pomysłowością, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w kilku elementach nie wpisywała się w pełni w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Czego właściwie oczekujemy od otaczającej nas przestrzeni?
Czego właściwie oczekujemy od otaczającej nas przestrzeni?

Nasze badanie odbyło się w parku przy ul. Zachodniej. Pytaliśmy badanych czego oczekują od parku i co by w nim zmienili. Wszyscy odpowiedzieli podobnie - CHCEMY AKTYWNIE SPĘDZAĆ CZAS!

Nasze badanie odbyło się w parku przy ul. Zachodniej. Pytaliśmy badanych czego oczekują od parku i co by w nim zmienili. Wszyscy odpowiedzieli podobnie - CHCEMY AKTYWNIE SPĘDZAĆ CZAS!

Telewizja przyjechała

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Badanie odbyło się w parku przy ulicy zachodniej. Przebiegło dosyć sprawnie, gdyby nie fakt, że w środowe popołudnie jest mało chętnych do biernego spędzania czasu w owym parku.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

-Czy w parku jest bezpiecznie?
-Jak poprawić bezpieczeństwo parku?
-Co lubisz w tym miejscu a co cię irytuje?
-Jak zagospodarować pustą przestrzeń w parku?
-Czego oczekujesz od tego miejsca?
-Myślisz, ze można by było połączyć zabawę małych dzieci z tymi starszymi?
-Nie nudzi Wam się siedzenie na ławce?
-Nie ma gdzie w parku pojeździć na rowerze i pobiegać?
-Co byście zmienili w tym miejscu?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

brało udział 8 osób w tym dwóch prowadzących. Reszta to przechodnie lub bywalce parku.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Wybudowanie siłowni na świeżym powietrzu.
wylanie asfaltu dla rolkarzy
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki naszego badania ogłosiliśmy w szkole prezentując filmik i pytając co uczniowie na pomysł "usportowienia parku".

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Chcielibyśmy aby miasto sponsorowało budowę siłowni, a my jako młodzież moglibyśmy zająć się dbaniem o nią. Gdyby miasto nie zasponsorowało naszych planów, przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy. Mamy nadzieję, że ludzie z chęcią się dołożą, ponieważ każdy wrocławianin chce by nasze miasto jak najlepiej wyglądało w 2016 roku, gdy będziemy stolicą kultury.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Komentarze