OCENA ZESPOŁU: 11PKT
Ocena cząstkowa: 2,75PKT
Przeprowadzenie badania: 5PKT
Wnioski: 4PKT
Plan działań: 2PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Transparent, pocztówki, wizytówki i cukierki to dobre sposoby na animację. Macie wiele wniosków i dobrych pomysłów na działania ale mało konkretnych planów (dlatego musieliśmy obniżyć punkty za plan działań). Udało Wam się zaprosić do badania różnorodną grupę osób, chcecie zaangażować społeczność lokalną i media w Wasz plan działań.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Dziesiąta na szóstkę!
Dziesiąta na szóstkę!

"Dla chcącego nic trudnego!" Właśnie tymi słowami powinien kierować się każdy człowiek. Nasz zespół wziął sobie ten cytat do serca i postanowił zrobić coś dobrego dla naszej dzielnicy i wywołać parę uśmiechów na twarzach naszych sąsiadów.

"Dla chcącego nic trudnego!" Właśnie tymi słowami powinien kierować się każdy człowiek. Nasz zespół wziął sobie ten cytat do serca i postanowił zrobić coś dobrego dla naszej dzielnicy i wywołać parę uśmiechów na twarzach naszych sąsiadów.

Pocztówka do przeszłości

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Dnia 7 kwietnia 2015 roku w godzinach 12:00-15:30 udałyśmy się na przechadzkę po naszej okolicy. Miałyśmy ze sobą pocztówki, pytania,cukierki jak i również nasze wizytówki. Ludziom bardzo podobała się nasza inicjatywa, i postanowili nam pomóc - wypełniając krótkie ankiety. Jednak nie wszyscy mieli czas by nas wesprzeć. W wypełnienie ankiety włączyli się nasi sąsiedzi, przechodnie oraz nasza rodzina, i przyjaciele. W nagrodę za poświęcony nam czas otrzymali słodki poczęstunek.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

1. Jakie miejsca chciała by Pani/Pan zmienić na dzielnicy Dziesiątej?
2. Czy dzielnica Dziesiąta jest bezpieczna?
3. Czy są na dzielnicy Dziesiątej jakieś miejsca zaniedbane?
4. Czy w dzielnicy Dziesiątej są miejsca nieoświetlone?
5. Czy jest wystarczająca ilość placówek do zabaw z dziećmi?
6. Czy w dzielnicy Dziesiątej jest wystarczająca ilość placówek do spotkań młodzieży np.: boiska, korty, sale gimnastyczne, czy kafejki internetowe itp.

7. Co Pan/Pani chciałby/chciałaby dodać od siebie? 
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

Brało udział 17 osób. Byli to nasi sąsiedzi, rodzina oraz przypadkowi przechodnie i przyjaciele. Byli oni w wieku od 16 do 60. Dzięki czemu zyskaliśmy dobre i rzetelne informacje na temat naszego otoczenia.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

1. Mała ilość oświetlenia
2. Brak miejsc do rekreacji dzieci i młodzieży
3. Brak dobrych dróg dojazdowych
4. Brak alejki wokół Czerniejówki

5. Brak miejsc do spotkań np.: kafejki internetowe, boiska, korty, sale gimnastyczne, place zabaw oraz "mini" siłownia itp.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki naszego badania ogłosiłyśmy naszej nauczycielce od WOS-u, sąsiadom, rodzinie oraz przyjaciołom wręczając im ulotki z zaplanowanymi działaniami. Wysłałyśmy stosownego meila z naszymi propozycjami i obserwacjami Prezydentowi Miasta Lublin- Krzysztofowi Żukowi.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Nasze plany postanowiłyśmy przedstawić Radzie Miasta Lublin oraz Radzie Dzielnicy Dziesiątej.
 
NASZE PROPOZYCJE:
1. Wybudowanie placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu
2. Odremontowanie dróg dojazdowych
3. Oświetlenie ścieżki łączącej ulicę Nadrzeczną z Kunickiego
4.Wybudowanie karmnika dla ptaków
5.Oczyszczenie terenów przy rzece Czerniejówce i wybudowanie alejek spacerowych
 

Chcielibyśmy do tego zaangażować Prezydenta Miasta Lublin, naszą szkołę i społeczeństwo. Chcielibyśmy do tego zaangażować Prezydenta Miasta Lublin, szkołę i społeczeństwo. Mamy w planach zorganizowanie stowarzyszenia w naszej szkole, które promowałaby Lublin. 

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze