OCENA ZESPOŁU: 0PKT
Ocena cząstkowa: 0PKT
Przeprowadzenie badania: 0PKT
Wnioski: 0PKT
Plan działań: 0PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Praca nie zawiera dokumentacji filmowej i zdjęciowej badania, ponieważ nie można za taką uznać kilkusekundowej wypowiedzi. Praca nie podlega ocenie.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Jędrzejów Młodzieży
Jędrzejów Młodzieży

„Czy są w waszej okolicy miejsca, w które nikt się nie zapuszcza?” – to pytanie zadałyśmy sobie na początku realizowania zadania rekrutacyjnego do SdiM. 

„Czy są w waszej okolicy miejsca, w które nikt się nie zapuszcza?” – to pytanie zadałyśmy sobie na początku realizowania zadania rekrutacyjnego do SdiM. 

Zaplanujcie okolicę

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Działania, które przeprowadziłyśmy:
 
- Ustna ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Jędrzejowa i okolic w celu poznania ich opinii na temat naszego pomysłu i podsumowanie uzyskanych informacji.
 
Przykładowe odpowiedzi na pierwsze pytanie zawarte są na filmie.
Drugie pytanie: 9/10 osób dorosłych odpowiedziało TAK, 7/10 osób w wieku nastoletnim odpowiedziało TAK (3/10 osób odpowiedziało nie), dzieci zostały wykluczone z tego pytania.
Trzecie pytanie i czwarte zostało zawarte w obrazku. 
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Przedstawiamy pytania, które przygotowałyśmy do ankiety:
 
1)      Jakich miejsc, które zapewniłyby mieszkańcom rozrywkę brakuje w Jędrzejowie?
(Jakiej przestrzeni potrzebuje młodzież?) 
2)      Jest Ci znane jakieś miejsce na terenie Jędrzejowa, które jest opuszczone a ma potencjał?
3)        Czy uważasz, że wybudowanie Aqua Parku zmniejszyłoby problemy z brakiem rozrywki w Jędrzejowie? 
4)       Czy często słyszysz, że w Twoim mieście nie ma co robić/gdzie spędzić wolnego czasu?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W sumie przepytałyśmy 10 osób dorosłych, 10 osób w wieku nastoletnim i 5 dzieci w wieku 8-9 lat. Ankietę przeprowadziły Karolina Piórkowska i Natalia Stępień.

 

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Po przeprowadzeniu ankiet jasno widać, że mieszkańcy Jędrzejowa – zarówno młodsi jak i starsi byliby zadowoleni, gdyby na terenie miasta powstał Aqua Park. Mało tego – oprócz rozrywki instytucja dostarczyłaby ludziom kolejnych miejsc pracy, a przy Aqua Parku mogłyby powstać nowe kawiarnie, restauracje i tym podobne. Do tego zaczerpnęłyśmy informacji o niektórych Aqua Parkach na terenie Polski oraz ich funkcjonowaniu. Z tego wynika, że niemal w każdym z badanych przypadków na terenie basenów mieszczą się sklepy z gadżetami do kąpieli itp, restauracje, centrum zabaw dziecięcych, studia urody oraz bankomaty. Tutaj potwierdzają się nasze wcześniejsze słowa o dużej ilości miejsc pracy, których w Jędrzejowie niestety brak. Dzięki temu większość mieszkańców pozostałaby w rodzinnym mieście, rezygnując z wyjazdu do większych miast w celu uzyskania pracy.
 

 
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki przedstawilysmy na forum klasy w formie prezentacji multimedialnej i ustnej. 

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

- Zebrałyśmy najważniejsze informacje o Aqua Parkach: 
W skład infrastruktury aquaparku wchodzą baseny kąpielowe o różnych głębokościach, wielkościach i ze zróżnicowaną temperaturą wody, często również ze sztucznymi falami oraz miejscami do surfowania. Dodatkowe atrakcje to m.in. zjeżdżalnie, sztuczne rzeki z rwącym nurtem, fontanny, bicze wodne oraz gejzery wodne. W ofercie parków wodnych są również zabiegi hydroterapeutycznesaunysolaria, czasem także kąpiele solankowe. Ze względu na warunki klimatyczne w strefie umiarkowanej, w Polsce aquaparki są najczęściej kryte (wewnątrz budynków). 

Chcemy zaangażować burmistrza naszego miasta oraz mieszkańców Jędrzejowa. Mamy w planach poprowadzenie petycji oraz rozmowę z burmistrzem w celu uzyskania od niego wsparcia.Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze