OCENA ZESPOŁU: 14PKT
Ocena cząstkowa: 3,5PKT
Przeprowadzenie badania: 7PKT
Wnioski: 4PKT
Plan działań: 0PKT
Szczególna wartość pracy: 3PKT
KOMENTARZ:
Mocną stroną badania jest liczba uczestników oraz różnorodność metod zbierania informacji od uczestników. Przedstawione w sprawozdaniu wnioski z badania oraz pomysły na działania są bardzo ogólne. Plan działania nie zawiera żadnych propozycji wynikających z wniosków z badania. Zespół otrzymuje trzy dodatkowe punkty za przygotowanie mapy oraz promocję wydarzenia na facebooku.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Jutro: Azory!
Jutro: Azory!

Pragniemy uprzejmie przedstawić Państwu relację z projektu dot. naszego osiedla, p.t. „Jutro: Azory!”. Po konsultacjach z miejscową społecznością wybraliśmy 46 ciekawych miejsc. Zachęcamy do korzystania z prezentacji w systemie Prezi (link).

Pragniemy uprzejmie przedstawić Państwu relację z projektu dot. naszego osiedla, p.t. „Jutro: Azory!”. Po konsultacjach z miejscową społecznością wybraliśmy 46 ciekawych miejsc. Zachęcamy do korzystania z prezentacji w systemie Prezi (link).

Zaplanujcie okolicę

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Badanie przeprowadziliśmy na przełomie marca i kwietnia, w okresie świątecznym. Przygotowania zajęły nam około tygodnia.Przy użyciu internetowej mapy, oraz własnej wiedzy ustaliliśmy plan badania. Zaczęliśmy od wywiadu społecznego, obejmującego stworzenie fanpage’u na portalu Facebook, oraz liczne rozmowy ze społecznością osiedla, drogą bezpośrednią, mailową i telefoniczną. Dzięki tym czynnościom udało nam się ustalić 46 najciekawszych - zdaniem badanej społeczności - miejsc na Azorach. Następnym naszym krokiem były już konkretne działania. Zaczęliśmy od stworzenia interaktywnej mapy naszej okolicy, w której zaznaczyliśmy opisane miejsca, a później modyfikowaliśmy ją w miarę realizacji projektu. Badanie było przeprowadzone na terenie osiedla Azory.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Pytania badawcze
Czy na Azorach są miejsca które wymagają renowacji ? Jeśli tak, to jakie?
W których miejscach lubią państwo spędzać czas? Jak można je uatrakcyjnić?
Jakie mają państwo pomysły na modernizacje osiedla?
Pytania zadane ankietowanym
Jak ocenia Pan/Pani stan zieleni na terenie osiedla? 
Czy uważa Pan/Pani, że spacerowanie po osiedlu (w szczególności po zmroku) jest bezpieczne?
Jak ocenia Pan/Pani działalność biblioteki i innych placówek kultury?
Jak ocenia Pan/Pani komunikacje miejską w rejonie Azorów?
Jak ocenia Pan/Pani poruszanie się samochodem po ulicach osiedla (korki, stan dróg)?
Czy zmieniłaby/zmieniłby Pan/Pani coś w okolicy swojego miejsca zamieszkania? Jeśli tak, to co?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

Zaangażowaliśmy w sumie 74 osoby, w tym 48 osób wypełniających ankietę, 11 osób, które zgłosiły się do nas drogą internetową bądź telefoniczną oraz 15 osób, które udzieliły nam odpowiedzi w rozmowie bezpośredniej, by poinformować nas o ciekawych miejscach. Ponadto na prowadzonym przez nas fanpejdżu na Facebook’u mamy już 63 polubień, a całkowity zasięg wynosi  1339 użytkowników. 

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Wnioski dotyczące konkretnych miejsc przedstawiliśmy w prezentacji Prezi, natomiast najważniejsze wnioski przedstawimy poniżej:
  • ·         Uświadomienie władzom miejskim potrzeb mieszkańców; np. remonty chodników lub umieszczenie monitoringu
  • ·         Potrzeba dalszego rozwoju kultury na obszarze osiedla; proponujemy zbiórkę funduszy na rozbudowę  tego typu instytucji
  • ·         Złe utrzymanie terenów zielonych –proponujemy utworzenie grup wolontariuszy, które będą się nimi opiekować.


Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Przebieg naszego badania oraz jego wyniki przedstawimy :
  • ·         W gazetkach szkolneychgim14/gim15
  • ·         Na naszym Facebook’owym fanpage’u
  • ·         Na tablicy ogłoszeń w miejscowej parafii
  • ·         Na plakatach i ulotkach (wzór zamieszczonych poniżej)


PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Zaczęliśmy od utworzenia fanpage’a na Facebook’u; w miarę rozpowszechnienia naszej akcji zebraliśmy większe grono odbiorców. Wtedy udało nam się uzyskać szeroki feedback, na podstawie informacji od ludzi stworzyliśmy listę ciekawych miejsc na Azorach. Następnie wspólnie odwiedziliśmy te miejsca, przygotowaliśmy dokumentację i zaczęliśmy myśleć nad wnioskami. Po ich opracowaniu, przystąpiliśmy do pracy nad mapą. Na końcu wykonaliśmy jej interaktywną wersję w programie Prezi. Wciąż ją powiększaliśmy poprzez dalsze kontakty z obywatelami - tak, jak pokazaliśmy na filmie. 

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Załączniki

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze