OCENA ZESPOŁU: 5PKT
Ocena cząstkowa: 1,25PKT
Przeprowadzenie badania: 1PKT
Wnioski: 4PKT
Plan działań: 0PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Badanie w sposób znaczący odbiega od metody „spaceru badawczego” – nie przeprowadzono spaceru, lecz ankiety i wywiady. Przypominamy, że to badani mieli przejść wytyczoną trasą i podczas niej dokonać obserwacji, której wyniki zapisaliby na kartach obserwacji. WNIOSKI Wnioski są konkretne jedynie w części konkretne, przedstawiono jeden pomysł na konkretne działanie. PLAN DZIAŁAŃ Nie wskazano jakiegokolwiek planu działań. SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY Praca nie wyróżnia się spośród innych relacji. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w kilku elementach nie wpisywała się w pełni w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Komunikacja miejska
Komunikacja miejska

Aby dotrzeć z Żórawiny do Wrocławia autobusem, trzeba się naczekać, a jak już się doczekamy, to i tak musimy się męczyć, aby dotrzeć w mniej niż 1h do naszego celu. Postanowiłyśmy zająć się wadami i zaletami naszej komunikacji.

Aby dotrzeć z Żórawiny do Wrocławia autobusem, trzeba się naczekać, a jak już się doczekamy, to i tak musimy się męczyć, aby dotrzeć w mniej niż 1h do naszego celu. Postanowiłyśmy zająć się wadami i zaletami naszej komunikacji.

Spacer badawczy

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Dnia 23.03.2015 roku (poniedziałek) po odbyciu zajęć szkolnych wybrałyśmy się na spacer, na którym spytałyśmy się grupkę osób, co sądzi o funkcjonowaniu naszej komunikacji. Całość przebiegła bardzo sprawnie.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

ANKIETA
W skali szkolnej oceń komunikację na terenie gminy Żórawina

Jakie według ciebie wady posiada komunikacja w naszej gminie?


Lubisz jeździć autobusami firmy trako?

(wyniki ankiety oraz jej całość znajduje się w filmach)
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

Wychodząc ze szkoły zmierzałyśmy ku przystankowi, gdzie zawsze znajduje się najwięcej uczniów z naszej szkoły, którzy czekają na autobus powrotny do domu. Ale po drodze spotkałyśmy 10 osób, dziewczyn i chłopaków, więc stwierdziłyśmy, że oni równie dobrze mogą udzielić nam odpowiedzi.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Wnioski z powyższej ankiety są jasne, ludziom nie odpowiadają koszty przejazdów, czasochłonna trasa i niepunktualne odjazdy i przyjazdy. Gdybyśmy dostali dodatkowy autobus -miejski-, byśmy mogli wtedy płacić tak jak we Wrocławiu, nawet nie 2zł za bilet i kurs z Żórawiny prosto do Wrocławia i oczywiście odjazdy i przyjazdy zgodne (punktualne) z rozkładem jazdy.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

25 marca 2015 roku, kiedy podliczyłyśmy wyniki skontaktowałyśmy się z osobami, z którymi udzieliłyśmy wywiadu i przedstawiłyśmy im wyniki.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Na pewno, kiedy nasz pomysł by dobiegł końca z powodzeniem, cała gmina byłaby z tego usatysfakcjonowana. Ludzie mieszkający w Jaksonowie albo Rzeplinie, potrzebują się dostać do np Urzędu Gminy, ale nie mają na to możliwości. Gdyby pomysł z komunikacją miejską się spełnił cała gmina miałaby szanse na swobodne i bezpośrednie przemieszczanie się, bez dodatkowych

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze