OCENA ZESPOŁU: 15PKT
Ocena cząstkowa: 3,75PKT
Przeprowadzenie badania: 4PKT
Wnioski: 6PKT
Plan działań: 4PKT
Szczególna wartość pracy: 1PKT
KOMENTARZ:
Badanie zostało przeprowadzone zgodnie z przewodnikiem, w bardzo ciekawy sposób. Wnioski mają postać konkretnych propozycji zmian. Plan działań jest niepełny, ponieważ nie jest jasne co zespół planuje zrealizować. Szczególną wartością pracy jest pozyskanie partnerów. Niestety relacja zawiera jedynie pokaz zdjęć, przez co odjąć musimy 5 punktów.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Łęczycki park - miejsce młodych i nie tylko
Łęczycki park - miejsce młodych i nie tylko

W sobotnie popołudnie 28 marca wraz z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do parku w celu przeprowadzenia zadania rekrutacyjnego. Efekty okazały się zniewalające! 

W sobotnie popołudnie 28 marca wraz z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do parku w celu przeprowadzenia zadania rekrutacyjnego. Efekty okazały się zniewalające! 

Spacer badawczy

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

 Badanie dotyczyło parku w Łęczycy. Tydzień przed zaprosiłyśmy gości i wykonałyśmy karty obserwacji. Każda karta była przystosowana do wieku osoby. Dzień przed spacerem kupiłyśmy soczki i upiekłyśmy babeczki dla każdego uczestnika.Następnie udałyśmy się do badanego miejsca, żeby zrobić próbę wyznaczonej trasy spaceru.  Wreszcie nadszedł czas na  spacer! 28 marca o godzinie 14 zebraliśmy się na placu zabaw w parku. Powitałyśmy gości i przedstawiłyśmy powód spotkania. Krótko wyjaśniłyśmy ideę projektu, rozdałyśmy karty obserwacji i ruszyliśmy wyznaczoną trasą. Każdy od razu zainteresował się tematem i podjął dyskusje. W takiej atmosferze udaliśmy się do centrum parku - altanki. Tam poczęstowałyśmy gości babeczkami i soczkami. Po spotkaniu zebrałyśmy karty obserwacji, podziękowałyśmy wszystkim zebranym i obiecałyśmy, że podzielimy się wynikami badania. 
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

dzieci
Czy korzystasz z placu zabaw w parku? Co najbardziej w nim lubisz, a co najmniej?
Czy według Ciebie altanka jest dobrym miejscem na spędzanie czasu w parku? Jeśli nie to dlaczego?
Co chciałbyś zmienić w parku? 
młodzież
Co najbardziej podoba Ci się w naszym parku, a co najmniej?
Czy uważasz, że rzeka przepływająca przez park stwarza jakieś niebezpieczeństwo?
Co chciałbyś zmienić w parku? Co chciałbyś dodać lub całkowicie usunąć?
Dorośli
Czy myśli Pan/Pani, że park jest bezpieczny dla państwa dzieci/wnuków? Jeśli nie to dlaczego?
Co można zrobić, żeby mieszkańcy chętniej przychodzili do parku?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

  W badaniu wzięło udział 17 osób, w tym dziewięciu dorosłych, czwórka dzieci i czwórka nastolatków. Była to w większości rodzina, bliscy znajomi oraz sąsiedzi. Wybraliśmy te osoby ponieważ chciałyśmy stworzyć rodzinną i przyjemną atmosferę oraz żeby każdy czuł się swobodnie. 

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Więcej ławek.
2. Naprawa i remont budynków i altanki.
3. Rozbudowanie i remont placu zabaw.
4. Ścieżki rowerowe.
5. Skate park.
6. toaleta.

7. Imprezy integracyjne.
8. Ścieżka zdrowia.

Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

  2 kwietnia po południu zaprosiłyśmy wszystkich uczestników do domu Weroniki na herbatę i ciasto, które upiekła sama. Tam ogłosiłyśmy zaskakujące wyniki. Każdy był zadowolony i bardzo z nas dumny! 

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

1.Odnowienie i rozbudowanie placu zabaw - firma budowlana pana Mariusza Banasika WIOLMAR pomoże innej firmie, którą załatwi miasto w zrealizowaniu tego działania. Nasz udział będzie taki, że przygotujemy ulotki i plakaty informujące o rozbudowie placu zabaw oraz zachęcaniu do odwiedzania parku. Plakaty rozwiesimy w centrum miasta i na obrzeżach, a ulotki zostawimy w większych miejscowych sklepach oraz poroznosimy po mieszkaniach w mieście.
   2. Remont altanki - wraz ze znajomymi i lokalną społecznością wspólnymi siłami odbudujemy altankę, a firma, która zostanie wynajęta wyremontuje ją.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze