OCENA ZESPOŁU: 15PKT
Ocena cząstkowa: 3,75PKT
Przeprowadzenie badania: 6PKT
Wnioski: 3PKT
Plan działań: 6PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Gratulujemy przeprowadzenia ciekawego badania, świetnie, że udało Wam się zaangażować przypadkowych przechodniów. Szkoda, że nie zaprosiłyście do badania większej grupy osób robiąc np. wydarzenie na portalu facebook. czy informując o wydarzeniu lokalne media. Wasze wnioski są ciekawe, ale ogólne, tylko jeden ma postać pomysłu na konkretną zmianę. Plan działań jest konkretny i realny. Szczególna wartość pracy: sposób realizacji zadania nie wyróżnia się na tle innych zespołów.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Miejsca młodych Sieradz
Miejsca młodych Sieradz

Naszym pomysłem jest stworzenie młodzieżowej kawiarni, w której uczniowie będą mogli się spotykać, odrabiać lekcje, robić projekty, grać w gry planszowe. Kto nie uważa, że jest to świetny sposób na spędzanie czasu w sposób twórczy i kulturalny?

Naszym pomysłem jest stworzenie młodzieżowej kawiarni, w której uczniowie będą mogli się spotykać, odrabiać lekcje, robić projekty, grać w gry planszowe. Kto nie uważa, że jest to świetny sposób na spędzanie czasu w sposób twórczy i kulturalny?

Pocztówka do przeszłości

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Badanie dotyczyło sieradzkiego rynku i jego okolic. Najpierw przygotowaliśmy ogłoszenie, które zawiesiliśmy 3 dni wcześniej na słupach ogłoszeniowych. Poinformowaliśmy także nasze koleżanki i kolegów na facebooku. Wykonaliśmy plakat, aby lepiej było widać naszą akcje. W sobote 20.03.2015r. spotkaliśmy sie pod Teatrem Miejskim i zorganizowaliśmy swoje stanowisko. Osoby chętne do udziału w projekcie otrzymywały pocztówkę, długopis oraz kartkę z pytaniami pomocniczymi. Przedstawialiśmy im także postać Janusza Marszałkowskiego-prezydenta naszego miasta w latach 1990-1993, do którego adresowaliśmy nasze pocztówki. Uczestnicy wrzucali je następnie do przygotowanej przez nas skrzynki na listy.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Co znajduje się w naszym mieście wyjątkowego? 
Czym możemy się pochwalić? 
Gdzie lubisz spędzać wolny czas? 
Czego jeszcze w naszym mieście brakuje? 
Czy uważasz, że są w naszym mieście miejsca, które można uatrakcyjnić? 
Jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?
Co powstało w naszym mieście przez ostatnie 20 lat? Co zostało zlikwidowane?

Czy młodzież ma gdzie spędzać czas po szkole?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu udział wzięło 15 osób-przypadkowi przechodnie w różnym wieku oraz osoby zachęcone do udziału w projekcie ogłoszeniem, na którym znajdowała się data i miejsce wydarzenia oraz na faceboku. (4 studentów, 3 uczniów, 5 uczennic, 2 osoby dorosłe, 1 osoba starsza)

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Uczestnicy zwracali uwagę na odnowiony rynek, istniejący basen, teatr, zabytkowy kościół. Wspominali o braku przestrzeni publicznej dla młodzieży-miejsca, w którym uczniowie mogliby spotykać się, rozbić projekty, grać w gry planszowe, spędzać wspólnie czas. Chcielibyśmy takie miejsce stworzyć-kawiarnię młodzieżową, w której byłby także dostęp do komputerów.

Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki badania ogłosiliśmy na założonej przez nas grupie na face boku oraz w szkole na godzinach wychowawczych.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Możemy poszukać sojuszników we władzach Sieradza, albo w stowarzyszeniach. Istnieje Młodzieżowa Rada Miasta, może ona podjęłaby wspólnie z nami to wyzwanie.  Jest  Stowarzyszenie „Kreatywny Sieradz”. Może jakaś spółdzielnia mieszkaniowa ma lokal, który można zagospodarować. Przygotujemy pisma, które skierujemy do wymienionych instytucji.  Po znalezieniu sojusznika i przeprowadzeniu z nim dokładnej rozmowie o naszym pomyśle, poinformujemy społeczność o rozpoczęciu działań 

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Komentarze