OCENA ZESPOŁU: 10PKT
Ocena cząstkowa: 2,5PKT
Przeprowadzenie badania: 0PKT
Wnioski: 3PKT
Plan działań: 6PKT
Szczególna wartość pracy: 1PKT
KOMENTARZ:
Badanie zostało wykonane w sposób odbiegający od wybranej metody - nie zastosowano elementów aktywizujących lub zachęcających mieszkańców do udziału w badaniu. Przedstawione wnioski z badania są bardzo ogólne, wiele z nich nie wynika z badania. Są wśród nich dwa konkretne pomysły na działanie: promocja Oratorium i petycja do władz miasta. Plan działania zawiera konkretne umiejscowione w czasie propozycje, angażujące zespół oraz sojuszników. Zespół otrzymuje dodatkowy punkt za przeprowadzenie debaty.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Młodzież w salach Oratorium.
Młodzież w salach Oratorium.

Jak w dzisiejszym świecie odnajduje się młodzież? Z jakimi problemami musi się mierzyć? Czy ma miejsca gdzie może spędzać wolny czas w sposób kreatywny i twórczy? Takie pytania zadaliśmy sobie na samym początku.

Jak w dzisiejszym świecie odnajduje się młodzież? Z jakimi problemami musi się mierzyć? Czy ma miejsca gdzie może spędzać wolny czas w sposób kreatywny i twórczy? Takie pytania zadaliśmy sobie na samym początku.

Telewizja przyjechała

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Stwierdziliśmy, że miejscem które jest idealnie przystosowanym do młodzieży w naszej okolicy jest Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu. W celu zbadania opinii mieszkańców Oświęcimia na temat oratorium przeprowadziliśmy sondę uliczną. Podczas sondy zadawaliśmy tylko jedno proste pytanie: "Co pan/pani sądzi o Oratorium?"

Ludzie bardzo chętnie odpowiadali na nasze pytanie. Spotkaliśmy się z bardzo dobrym nastawieniem mieszkańców. Dowiedzieliśmy się także, że ich opinie na temat badanego miejsca w 100% są dobre. Dla wielu Oratorium odegrało w ich życiach rolę drugiego domu. Żadna osoba, bez wyjątku nie była negatywnie nastawiona.

Dnia 30 marca 2015 roku odbyła się zorganizowana przez nas debata, której zadaniem było ocenić działania Oratorium dla młodzieży i z młodzieżą.


Do przeprowadzonych badań nie używaliśmy atrapy telewizora, gdyż naszym partnerem było SDB TV.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Podczas sądy ulicznej zadaliśmy tylko jedno kluczowe pytanie "Co pan/pani sądzi o Oratorium".

Podczas debaty zadaliśmy następujące pytanie:
1.Jak w dzisiejszym świecie odnajduje się młodzież?
2.Jakie problemy stoją przed współczesną młodzieżą?
3.Czy młodzież ma miejsca, w których mogła by spędzać czas?
4.Co to jest oratorium?
5.Czy oratorium jest przystosowane do potrzeb każdego nastolatka?
6.Czy oratorium może zmienić człowieka?
7.Czy miasto Oświęcim powinno uznać oratorium jako Centrum Młodzieży?

Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W sądzie ulicznej na nasze pytanie odpowiedziało 100 osób. Do filmu użyliśmy 8 wywiadów z mieszkańcami miasta, dwóch z klerykami, z głównym animatorem Oratorium Dawidem Szydło i dyrektorem Oratorium Andrzejem Polichtem SDB.

Debatę prowadził Bartłomiej Majda, protokolantką była Karolina Dziubek.
UCZESTNIKAMI DEBATY BYLI:
-KSIĄDZ ANDRZEJ POLICHT
-DAWID SZYDŁO, JANEK LELITO ORAZ WERONIKA OLEŚ: ANIMATORZY

Na widowni zasiadało około 40 osób w tym dyrektor szkoły- ks. Zenon Latawiec, kierownik internatu- pani Elżbieta Szczęśniak, pani Barbara Pękala, która prowadzi kawiarenkę oratoryjną oraz pani Anna Tobiasiewicz pracująca jako sekretarka w Oratorium.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Wnioski:
-młodzież potrzebuje większego zainteresowania ze strony Państwa
-dorośli powinni mieć do młodzieży odpowiednie podejście tzn. nie ''patrzeć z góry”, starać się zrozumieć młodego człowieka
-młodzież potrzebuje nowego autorytetu tak jak dawniej był św. Jan Paweł II i nie można ich pozostawić samych sobie
-Oratorium pomaga odnaleźć się młodemu człowiekowi
-ludzie podchodzą do sprawy Oratorium z wielkim szacunkiem
Postanowienia:
-skierowanie wniosku do Urzędu Miasta Oświęcimia w którym zostanie zawarta motywacja dla władz miasta o uznanie Oratorium Św. Jana Bosko Centrum Młodzieżowym w Oświęcimiu
-zorganizowanie happeningu na rynku miasta w postaci Pantomimy, przemarsz z flagami
-skontaktowanie się z redakcja ''Gazety Krakowskiej'' i skierowanie prośby o promocje Oratorium w gazecie
-wielka akcja promująca Oratorium podczas Pikniku Rodzinnego w ZSZTS w dniu 23.05.2015 r.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki naszego badania ogłosiliśmy 1 kwietnia na apelu szkolnym. Przedstawiliśmy je uczniom oraz nauczycielom.

Jednak nie tylko w ten sposób ogłosiliśmy wyniki. Podczas debaty puściliśmy materiał filmowy z sądy ulicznej.Relacje prasową umieściliśmy w gazecie "Casa Madre". Film z debaty jak i sądy ulicznej wyemitowała SDB TV.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Zaplanowane działania:

1.Skierowanie wniosku do Urzędu Miasta Oświęcimia. 

W tym działaniu chcemy żeby Urząd Miasta Oświęcimia uznał Oratorium nie tylko Centrum Młodzieżowym ale także dziedzictwem kulturalnym, oraz oświatowym.

2.Zorganizowanie happeningu na rynku miasta w postaci Pantomimy, przemarsz z flagami.

Publiczna prezentacja Oratorium dla mieszkańców miasta. W to działanie chcemy zaangażować grupę teatralną z naszej szkoły.

3.Skontaktowanie się z redakcja ''Gazety Krakowskiej'' i skierowanie prośby o promocje Oratorium w gazecie.

Chodzi o to żeby pokazać na duża skale wykonanie tego projektu. Przedstawić czytelnikom działania Oratorium, jak ono funkcjonuje itp. 

4.Wielka akcja promująca Oratorium podczas Pikniku Rodzinnego w ZSZTS w dniu 23.05.2015 r.

Podczas tego działania nastąpi kulminacja całego projektu. Zostanie zaprezentowane całe nasze działanie w ramach projektu. Poprzez ta gry, zabawy, tańce, śpiewy oraz sztukę teatralną zostanie za promowane Oratorium. 

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze