OCENA ZESPOŁU: 15PKT
Ocena cząstkowa: 3,75PKT
Przeprowadzenie badania: 7PKT
Wnioski: 3PKT
Plan działań: 5PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Badanie przebiegało w ciekawy, dobrze przygotowany sposób, szkoda, że nie zdecydowałyście się zorganizować akcji poza szkołą i biblioteką, jednak rozumiemy, że warunki pogodowe nie sprzyjały pracą w plenerze. Wnioski są dosyć ogólne, tylko jeden z nich ma postać konkretnego pomysłu na działanie. Plan działań jest realny, choć nie wskazałyście terminu w jakim chcecie wykonać swój plan. Sposób realizacji zadania nie wyróżnia się na tle innych zespołów.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Pocztówka do przeszłości, działania w teraźniejszości
Pocztówka do przeszłości, działania w teraźniejszości

25 marca w sercu Topoli Królewskiej, czyli gimnazjum, przeprowadziłyśmy akcję ,,Pocztówka do przeszłości". Wyposażone w potrzebne materiały i z głowami pełnymi pomysłów ruszyłyśmy do działania!

25 marca w sercu Topoli Królewskiej, czyli gimnazjum, przeprowadziłyśmy akcję ,,Pocztówka do przeszłości". Wyposażone w potrzebne materiały i z głowami pełnymi pomysłów ruszyłyśmy do działania!

Pocztówka do przeszłości

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Akcję ,,Pocztówka do przeszłości” przeprowadziłyśmy 25 marca w bibliotece, która mieści się w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej. Pięć dni wcześniej przygotowałyśmy plakaty, które zawiesiłyśmy na drzwiach wejściowych do naszej szkoły i ogrodzeniu miejscowego kościoła. To były najlepsze miejsca, ponieważ właśnie tam rozwija się i kwitnie życie lokalnej, wiejskiej społeczności. Okazało się, że ludzie pozytywnie zareagowali na wieść o przeprowadzanym badaniu opinii publicznej. Chętnie się do niego przyłączyli. Na początku przedstawiłyśmy się, przywitałyśmy przybyłych. Wyjaśniłyśmy, jak stworzyć pocztówkę. Wcześniej skserowałyśmy nasze  zdjęcia rodzinne, zrobione właśnie w Topoli, użyłyśmy także fotografii, które udostępniła nam gazeta ,,Nasz Tygodnik”. Przygotowałyśmy długopisy oraz wykonałyśmy skrzynkę pocztową. Mieszkańcy regionu chętnie i samodzielnie wykonywali kartki z gotowych elementów. Potem wypisywali pocztówkę uwzględniając w niej odpowiedzi na pytania badawcze. 
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Czy są takie miejsca, którymi możemy się pochwalić?

Co najbardziej podoba Ci się w Topoli Królewskiej?

Co zmieniło się u nas na lepsze w przeciągu kilku ostatnich lat?

Gdzie najczęściej spędzasz czas wolny?

Jakiego miejsca publicznego brakuje w Topoli Królewskiej?

Co byś zmienił, ulepszył? 

Co Ci przeszkadza w naszej miejscowości?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu brały udział 42 osoby. 23 z nich to młodzi mieszkańcy Topoli Królewskiej,  19 to osoby dorosłe. Młodzież chętnie wyrażała swoją opinię na temat przestrzeni publicznej. Respondenci byli  zadowoleni, że uwzględniamy ich głos w naszych działaniach. Spodobały im się także plakaty zachęcające do udziału w akcji. Dorośli również popierają zmiany zachodzące w ich rodzinnej miejscowości i chcą się do nich przyłączyć. 

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

1. Na terenie centrum sportowego brakuje zieleni ( zasadzimy rośliny, pomysły opisałyśmy w części ,,Plan działań").

2. W Topoli Królewskiej nie ma miejsca, gdzie można byłoby spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiać, usiąść w cieniu, albo urządzić ognisko (zostanie wybudowana altana i postawione ławki, szczegóły opisałyśmy w części ,,Plan działań").

3. Prawie wszyscy mieszkańcy myślą podobnie. W pocztówkach często pisali o braku miejsca do spotkań. Narzekali, że w okolicy rośnie mało drzew i kwiatów.

 
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki badania przedstawiłyśmy Senatorowi RP oraz Wójtowi. Będziemy o nich informować radnych na najbliższej sesji. Wszystko po to, aby władze wiedziały, czego potrzebują mieszkańcy naszej miejscowości. Panowie obiecali dalszą współpracę z nami, ponieważ bardzo podoba im się inicjatywa wprowadzania zmian w Topoli Królewskiej.  O wynikach badań opowiedziałyśmy także w szkole, zaprezentowałyśmy film pokazujący nasze działania. Stworzyłyśmy Fan Page na facebooku. Udostępniłyśmy na nim informacje o naszych działaniach, a wcześniej opisałyśmy przebieg przeprowadzonego badania. Osoby, które brały udział w badaniu powiadomiłyśmy o pomysłach na zmiany w naszej miejscowości mailem.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Planujemy uatrakcyjnić Centrum Sportowe w Topoli Królewskiej, tak aby młodzież i starsi mieszkańcy mieli miejsce, gdzie mogą odpocząć porozmawiać.
Dobrym pomysłem jest postawienie w części rekreacyjnej obiektu altany z ławkami, gdzie można byłoby porozmawiać, usiąść w cieniu, zorganizować ognisko. W ciepłe dni nauczyciele mogliby tam przeprowadzić lekcję muzyki, godzinę wychowawczą lub inne. Rozmawiałyśmy na ten temat z panem senatorem Błaszczykiem, który zaoferował swoją pomoc. Również wójt gminy Łęczyca pan Jacek Rogoziński ma wspomóc nasze działania. Panowie zainspirowani naszymi pomysłami postanowili wznowić projekt utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy. Pieniądze pozyskamy częściowo ze środków gminy oraz od przedsiębiorstw, które usytuowane są w pobliżu. (młyn, Centrum Ogrodnicze, stacja gazu).

W inicjatywę budowy altany i sadzenia roślin zaangażujemy także lokalną społeczność (uczniów, dorosłych, dzieci). Będzie to świetna okazja do spotkania!

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze