OCENA ZESPOŁU: 3PKT
Ocena cząstkowa: 0,75PKT
Przeprowadzenie badania: 1PKT
Wnioski: 2PKT
Plan działań: 0PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Badanie zostało przeprowadzone w formie ankiety, czyli w formie znacznie odbiegającej od przewodnika. Wnioski są ogólne, nie zawierają propozycji konkretnych działań. Plan działań nie przedstawia żadnych propozycji działań, które może podjąć zespół (należałoby opisać co zamierzacie zrobić, aby "wyniki naszej pracy (ankiety) były brane pod uwagę przez władzę dzielnicy przy planowanych (w najbliższych latach) nowych inwestycjach"). Szczególna wartość: forma przeprowadzenia badania nie wyróżnia się na tle innych zespołów. Jesteście bardzo pozytywnymi osobami, mamy nadzieję, że spróbujecie zrealizować swoje pomysły, a nasza ocena Was nie zniechęci. Spróbujcie w przyszłości popracować nad dokładniejszym opisem oraz zapoznajcie się z naszymi materiałami, w których wyjaśniamy jak należy zrealizować zadanie rekrutacyjne. Również serdecznie Was pozdrawiamy.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Postawmy na bezpieczną Białołękę!
Postawmy na bezpieczną Białołękę!

Białołęka, dzielnica młodych w Warszawie. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, czy białołęckiej młodzieży brakuje jakiś miejsc do spędzania wolnego czasu i czy w tych które już są jest bezpiecznie? 

Białołęka, dzielnica młodych w Warszawie. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, czy białołęckiej młodzieży brakuje jakiś miejsc do spędzania wolnego czasu i czy w tych które już są jest bezpiecznie? 

Zaplanujcie okolicę

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Razem z Olą postanowiliśmy przeprowadzić badanie w formie ankiety w naszym gimnazjum. Na podstawie konsultacji z naszym nauczycielem od WOS-u stworzyliśmy ankiety badawcze. Gotowy "projekt" zanieśliśmy do wydruku naszej Pani od Religii. Badanie dobyło się dnia 27.03.2015. By je przeprowadzić musieliśmy prosić o zgodę Panią Dyrektor. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby podzieliliśmy się na dwa mniejsze zespoły (jeden z nich tworzyli Ola i Damian, a drugi Maciek i Michał), ruszyliśmy w szkołę. W każdej klasie spotkaliśmy się z wielkim zaangażowaniem ze strony naszych kolegów i koleżanek. Zebrane wyniki omówiliśmy z Panią Dyrektor, a następnie porównaliśmy wszystkie odpowiedzi i wyciągnęliśmy wnioski (ale o nich dowiecie się dopiero za chwilę).
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Pytania badawcze:
1. Jakich miejsc i rzeczy u nas brakuje, czego nie ma?
2. Jakiej przestrzeni potrzebuje młodzież?

Pytanie zadane uczestnikom:

1. Jakiego przeznaczenia miejsc brakuje?
2. Czy są niebezpieczne miejsca w naszej okolicy?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

Udział w badaniu brali uczniowie naszego gimnazjum. Uznaliśmy ich za najlepiej orientujących się w w naszej okolicy, ponieważ to Oni głównie spędzają TUTAJ swój czas wolny :) . W naszym badaniu brało udział dokładnie 325 uczniów naszej szkoły.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

- młodzież nie ma wystarczającej liczby miejsc do spędzania czasu wolnego
- nasi koledzy i koleżanki (szczególnie Ci młodsi) boją się chodzić do pobliskiego parku na ul.Magicznej
- ankietowani boją się poruszać się po zmierzchu po okolicy, jest niewystarczająca liczba latarni i chodników przy ulicach 
- badani wierzą, że coś możemy zmienić (dlatego, nie chcemy ich zawieść)
- niebezpieczne obszary niezabudowane 
- młodzież nie chcę chodzić polami do szkoły (a tym bardziej nimi wracać po zmroku)
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki naszych badań znajdą się w następnym wydaniu gazetki szkolnej "Nawiasem Mówiąc", oprócz tego planujemy wysłać wyniki do gazety lokalnej "Czas Białołęki", ponadto planujemy spotkać się z burmistrzem dzielnicy Białołęka i przedstawić mu wyniki. 

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Wspólnie chcemy by wyniki naszej pracy (ankiety) były brane pod uwagę przez władzę dzielnicy przy planowanych (w najbliższych latach) nowych inwestycjach oraz modernizacji obecnych, moglibyśmy pełnić rolę konsultantów w sprawach "inwestycji potrzebnych młodzieży".

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Załączniki

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze