OCENA ZESPOŁU: 6PKT
Ocena cząstkowa: 1,5PKT
Przeprowadzenie badania: 2PKT
Wnioski: 1PKT
Plan działań: 3PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Forma badania nie jest jasno opisana, nie można ocenić czy zostało ono przeprowadzone zgodnie z przewodnikiem. Wnioski są bardzo ogólne, nie zawierają żadnych konkretów. Plan działań nie jest precyzyjny, nie wiadomo jakie działania zespół zrealizuje oraz na jaki problem mają one odpowiedzieć. Szczególna wartość pracy: forma realizacji pracy nie jest wyróżniająca. Włożyliście dużo pracy w przeprowadzenie badania, jednak musicie popracować nad opisem swoich działań.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Raport z zadania
Raport z zadania

A może wulgaryzmy lecące ze sprayów, są manifestem braku miejsca do legalnego robienia graffiti? Sprawdźmy to! Na dole przedstawiam wykres wykonanego badania!

A może wulgaryzmy lecące ze sprayów, są manifestem braku miejsca do legalnego robienia graffiti? Sprawdźmy to! Na dole przedstawiam wykres wykonanego badania!

Telewizja przyjechała

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

 Nasze badanie rozpoczęliśmy porą, gdy miasto przeżywało największe oblężenie. Zadawaliśmy ludziom młodym, pytania o to gdzie spędzają czas. Odpowiedzi brzmiały:na basenie, na deptaku, najczęstsza jednak brzmiała:nie spędzam czasu w Grodzisku, nie ma do tego odpowiednich miejsc. Oczywiście prosiliśmy też o podsuwanie pomysłów. Niestety, okazało się, że ankieta ogólna, pokazała, że ludziom młodym w większości brakuje inicjatywy. Ludzi dorosłych, a nawet starszych pytaliśmy o to czy graffiti im przeszkadza, oraz czy według nich postawienie ścianki zmieniłoby cokolwiek. Pytaliśmy też grafficiarzy (i nie tylko) o to czy jeżeli graffiti byłoby legalne, zaprzestaliby tworzenia wulgaryzmów.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

1.Czy graffiti jest sztuką, czy raczej szpeci miasto?
2.Czy przeszkadza Tobie graffiti na ulicach miast?
3.Czy podobają się Tobie murale?
4.Czy często widujesz graffiti na ulicach miast?
5.Czy masz sposoby walki z wulgarnym graffiti?
6.Czy stworzenie ścianki grafficiarskiej załatwiłoby problem?
7.Gdzie spędzasz najczęściej czas wolny?
8.Czy jesteś zadowolony/lona z miejsc dla młodych w Grodzisku?
9. Czy posiadasz pomysły na ciekawe dla młodych miejsca w Grodzisku?

10. Czy byłbyś/łabyś zainteresowany/na tworzeniem na ściance wspinaczkowej?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu brało udział 56 osób ankietowanych, 7 osób od strony technicznej, 2 kamerzystów i 2 osoby zadające pytania.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

rótko mówiąc, badanie W aspekcie nowych pomysłów, innych niż ten, który mamy, dało ono nam "tyle co nic".  Okazało się jednak, że lekka sugestia, może pokazać czego najbardziej pragnęliby młodzi ludzie! Tym razem, stworzyliśmy papierową ankietę zamkniętą. Trzy odpowiedzi brzmiały: ścianka wspinaczkowa, ścianka grafficiarska, tor rowerowy (nie taki jak skatepark, tor do jazdy po płaskim, równym asfalcie). Wśród około 50 zadanych pytań, oprócz najczęstszej odpowiedzi:"Czegoś mi brakuje, ale nie umiem tego sprecyzować!" padały propozycje stworzenia niekrytego letniego kąpieliska (projekt jest już zatwierdzony przez nasz Urząd Miejski, budowa planowana jest na lato/jesień tego roku). Padła też propozycja stworzenia drugiego skateparku (pomysł jest absurdalny, gdyż obecny tor jest w świetnym stanie technicznym, a nawet profesjonalni skaterzy mówią, że jest to jeden z najbardziej wymagających i najatrakcyjniejszych obiektów tego typu w okolicy). Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Myśleliśmy, że młodzi ludzie podsuną nam także inne opcje działania, mówiąc czego brakuje im w Grodzisku Mazowieckim. Niestety, okazało się, że ankieta ogólna, pokazała, że ludziom młodym w większości brakuje inicjatywy. Wśród około 50 zadanych pytań, oprócz najczęstszej odpowiedzi:"Czegoś mi brakuje, ale nie umiem tego sprecyzować!" Użyliśmy natomiast lekkiej sugestii i przeprowadziliśmy papierową ankietę zamkniętą. 

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Wyniki pokazały czym będziemy się zajmować! Pierwszym krokiem miałobyć wykonanie kosztorysu naszego projektu. Ścianki Grafficiarskiej (w załączniku).
Tak właśnie spędziliśmy okres ostatnich 3-4 tygodni. Oczywiście praca wre. Można nawet powiedziec, że przed nami jest jeszcze dwa razy tyle pracy. Myślę więc, że nasza para, to dobra inwestycja na przyszłość, ponieważ jeżeli coś zaczynamy, kończymy to. Przyrzekliśmy sobie, że chodźby nie wiadomo co się stało, doprowadzimy nasz projekt do realizacji. Nawet jeżeli nie pod szyldem Sejmu Młodzieży, prywatnie.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze