OCENA ZESPOŁU: 11PKT
Ocena cząstkowa: 2,75PKT
Przeprowadzenie badania: 1PKT
Wnioski: 7PKT
Plan działań: 3PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
Z opisu przeprowadzenia badania nie wynika, że został przeprowadzony spacer badawczy - uczestnicy piszą o tym, że rozdawali ankiety osobom spacerującym w parku. W opisie metody "Spacer badawczy" wskazane są zupełnie inne elementy, ponadto we wskazówkach zamieszczanych na stronie i w mailach zwracaliśmy uwagę uczestników, że celem zadania jest doświadczenie przez nich innych metod, NIE ankiety. Ponadto załączony film nie dokumentuje, zgodnie z zapisem regulaminu - samego przebiegu badania a jedynie wypowiedź uczestników, co nie pozwala stwierdzić jak w rzeczywistości prowadzono badanie. Sporo konkretnych wniosków, odnoszących się do pytań badawczych i zawierających pomysły na konkretne działania. Plan działania dośc ogólny - zamiar przeprowadzenia debaty, nie jest dla mnie do końca jasne w jaki sposób debata odnosi się do wniosków z badania i na które z nich konkretnie ma odpowiadać.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Spacer w Żywcu
Spacer w Żywcu

W ramach Projektu chcielibyśmy zmodernizować żywiecki park, w którym Swój wolny Czas szczególnie w ładne dni spędza duzo Rodzin Dla rodziców z dziećmi, CZY Młodzieży, Która Wychowania Fizycznego w ramach parku na ćwiczy w świeżym powietrzu. 

W ramach Projektu chcielibyśmy zmodernizować żywiecki park, w którym Swój wolny Czas szczególnie w ładne dni spędza duzo Rodzin Dla rodziców z dziećmi, CZY Młodzieży, Która Wychowania Fizycznego w ramach parku na ćwiczy w świeżym powietrzu. 

Spacer badawczy

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Badanie zostało przeprowadzone na terenie parku w Żywcu. Postanowiliśmy sporządzić ankiety, których wyniki miały zweryfikować to w jakim stopniu nasz park wykorzystuje możliwości jakie przed nim stoją. Ankiety wręczaliśmy spacerującym dzieciom z rodzicami i młodzieży. Ludzie chętnie brali udział w badaniu. Spacer odbył się 26. marca po najczęściej uczęszczanych przez dzieci i młodzież okolicach parku oraz w miejscach gdzie tereny zielonej przestrzeni nie są tak często odwiedzane. Uczestnicy badania mogli przedstawić na kartkach własne pomysły, chcieliśmy aby poczuli się odpowiedzialni za to gdzie i jak spędzają czas.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Czy miejsca przeznaczone do użytku dla młodzieży są w odpowiednim stanie?
Co można poprawić aby można było przyjemniej spędzić czas w naszym parku?
Jakie wady i zalety parku jesteś w stanie wymienić?
Czy wieczorami nasz park jest bezpieczny?
Czy warunki do uprawiania sportu są satysfakcjonujące?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu wzięło udział 17 osób w różnym wieku. Naszymi ankieterami były osoby, po których widać było, że mają oczy szeroko otwarte i pomogą nam więcej dostrzec. Celowo zadawaliśmy pytania ludziom w różnym wieku, miało to na celu bardziej obiektywne spojrzenie społeczeństwa.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

1.Należy poprawić stan bieżni, która znajduje się w parku- przynajmniej wysypać żwirem, ponieważ po deszczu ludzie biegając mogą zaliczyć kąpiel błotną.
2.Znacząco poprawić stan boiska trawiastego, trzeba je ogrodzić oraz na bramkach powiesić siatki-boisko jest nierówne, co może spowodować kontuzje.
3.Dużym problem jest natłok palących osób, należy zwiększyć liczbę patroli przemieszczających się po parku- liczba palących niejednokrotnie przeszkadza mamom z dziećmi a nawet samej młodzieży.
4.Wysypać żwirek na alejkach- po deszczach alejki zbyt często są nie do przejścia
5.Koniecznie należy stworzyć miejsce gdzie ludzie będą mogli załatwić potrzeby fizjologiczne- w razie nagłej potrzeby w parku nie odpowiedniego miejsca aby taka potrzebę załatwić.
6.Ogrodzić plac zabaw- zapobiegnie to załatwianiu się tam zwierząt.
7.Miejscami zwiększyć oświetlenie- szczególnie w miejscach gdzie znajduje się dużo drzew i widoczność jest ograniczona.
 
 
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

8.Oczyszczenie stawów- są brudne, zanieczyszczone, nie chcemy wdychać ich zapachu podczas słonecznych dni. Koniczne jest również usunięci korzeni z brzegów tych stawów.
9.Niezwłocznie naprawiony musi zostać stan fontanny- nierówności wokół niej są niebezpieczne dla spacerowiczów.


Wyniki przedstawione zostały radzie nauczycieli naszej szkoły.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Chcielibyśmy wyraźnie nagłośnić sprawę w głowach żywieckich polityków, dlatego też najpierw planujemy zorganizować spotkanie z wszystkimi nauczycielami oraz dyrekcja szkoły w celu stworzenia solidnego zaplecza, które poszerzy nasze możliwości docierania do świadomości młodzieży. Następnie zorganizować debatę w Miejskim Centrum Kultury. Zostaną na nią zaproszeni uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy oraz postacie z żywieckiego ratusza. Mamy zamiar w wyjątkowy sposób dotrzeć do Burmistrza aby nasze pomysły i zaangażowanie zostały wynagrodzone, czyli zrealizowane.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze