OCENA ZESPOŁU: 9PKT
Ocena cząstkowa: 2,25PKT
Przeprowadzenie badania: 0PKT
Wnioski: 4PKT
Plan działań: 3PKT
Szczególna wartość pracy: 2PKT
KOMENTARZ:
Wasze badanie nie miało na celu potwierdzać, że skatepark jest w mieście niezbędny tylko zbadać potrzeby Waszej społeczności lokalnej w stosunku to jednego, wybranego miejsca/obiektu. Napisaliście w pierwszym zdaniu o petycji (to bardzo dobry pomysł i udało Wam się zebrać wiele podpisów) ale badanie ma to do siebie, że jego wyniki mogą Was zaskoczyć. Wybraliście zadanie "Zaplanuj okolicę" ale nie napisaliście, nie pokazaliście na zdjęciach ani filmie, że tworzyliście wspólnie z mieszakńcami mapę okolicy (taki był sens badania). Niestety Wasz film jest zablokowany przez co musimy odjąć Wam 5 punktów. To ważne, że udała Wam się promocja i nagłośnienie całej sprawy. Oczywiście życzymy Wam powodznia w realizacji skateparku w Radzyniu!

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Starania o skatepark w naszym mieście - Radzyniu Podlaskim
Starania o skatepark w naszym mieście - Radzyniu Podlaskim

Marzymy o skateparku w naszym mieście. Jest wielu naszych rówieśników zainteresowanych takim miejscem, gdzie bezpiecznie moglibyśmy realizować swoje pasje. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zagospodarować teren potrzebny do tej realizacji.

Marzymy o skateparku w naszym mieście. Jest wielu naszych rówieśników zainteresowanych takim miejscem, gdzie bezpiecznie moglibyśmy realizować swoje pasje. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zagospodarować teren potrzebny do tej realizacji.

Zaplanujcie okolicę

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Zbierając podpisy pod petycją o budowę skateparku w Radzyniu Podlaskim, którą wręczyliœmy burmistrzowi naszego miasta na VI sesji rady miasta, która odbyła się 26.03.2015r, przeprowadzaliœmy też małą ankietę. Pytania zadawaliœmy w naszych szkołach i na ulicach.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Nasze pytania badawcze:
1.Jaka jest opinia na temat skateparku?
2.W jakim wieku są ludzie, którzy uczęszczaliby na ten obiekt.
3.
Oto pytania jakie zadaliœmy:
1.Czy według Pana/Pani skatepark jest potrzebny w naszym mieœcie?
2.Gdzie mogłoby powstać takie miejsce?
3.Czy Pan/Pani odwiedzał(a)by to miejsce ?
4.Czy sądzi Pan/Pani że powstanie tego miejsca rozwiązało by problem niebezpieczeństwa związanego z jazdą młodych ludzi na samodzielnie wykonanych przeszkodach i ulicach?

 
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

Ankietowanych było około 350 osób, a samych podpisów udało nam się zebrać 739. Wœród nich byli uczniowie, nauczyciele oraz dorośli spotkani na ulicy. Ludzie z zainteresowaniem odpowiadali na zadawane im pytania. Opinia była jednogłośna: "Skatepark przydałby się w Radzyniu.". Ankietowani wymieniali różne miejsca, lecz najwięcej osób poparło nieużywane tereny i puste nienadające się do użytku boiska. Odpowiedź na trzecie pytanie zależała głownie od wieku pytanego, młodsi odpowiadali twierdząco natomiast starsi przeciwnie. Radzyńska społeczność twierdzi, że powstanie takiego miejsca rozwiąże problem z tym niebezpieczeństwem.
 

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

1.Zorganizować akcję informacyjną na temat propozycji zagospodarowania w tej chwili terenu nieużywanego, dzikiego mało atrakcyjnego do uczęszczania, który podniesie piękno naszego miasta, będzie miejscem wykorzystanym, miejscem służącym rekreacji, uprawiania sportu i spotkań starszych i młodszych mieszkańców naszej miejscowoœci.

2.Nagłośœnić sprawę w radzyńskich mediach, aby temat nie umarł i zdobywał coraz większe zainteresowanie.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Informacje oraz wyniki naszych starań przedstawiliœmy na sesji rady miasta oraz w lokalnych gazetach i portalach internetowych.(linki poniżej)

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

1.Ciągłe nagłaśnianie sprawy w lokalnych mediach.
2.Pomoc w zaprojektowaniu tego obiektu.
3.Chcemy zaangażować jak największą grupę młodzieży oraz radzyńskich działaczy.
4.Rozdawanie ulotek opisujących ten obiekt.

 

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Załączniki

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze