OCENA ZESPOŁU: 12PKT
Ocena cząstkowa: 3PKT
Przeprowadzenie badania: 1PKT
Wnioski: 7PKT
Plan działań: 4PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Badanie w sposób znaczący odbiega od metody „spaceru badawczego” – nie przeprowadzono spaceru, lecz ankiety i wywiady. Przypominamy, że to badani mieli przejść wytyczoną trasą i podczas niej dokonać obserwacji, której wyniki zapisaliby na kartach obserwacji. Ponadto grupa badawcza nie była zróżnicowana – ograniczała się jedynie do uczniów. WNIOSKI Wnioski są konkretne jedynie w części konkretne, przedstawiono jeden pomysł na konkretne działanie. PLAN DZIAŁAŃ Zaproponowany plan działań jest ogólnikowy, pominięto wymienienie wielu działań (np. zdobycie środków na organizację imprez), jak i nie zaplanowano w czasie działań. SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY Praca nie wyróżnia się spośród innych relacji. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w kilku elementach nie wpisywała się w pełni w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Stawy oleśnickie okiem młodzieży
Stawy oleśnickie okiem młodzieży

Dnia 28 marca 2015 roku wybrałyśmy się, aby sprawdzić jak młodzi ludzie postrzegają oleśnickie stawy, co im się tam podoba, a co nie. Wyniki były na prawdę zaskakujące.

Dnia 28 marca 2015 roku wybrałyśmy się, aby sprawdzić jak młodzi ludzie postrzegają oleśnickie stawy, co im się tam podoba, a co nie. Wyniki były na prawdę zaskakujące.

Spacer badawczy

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Badania dotyczyło oleśnickich stawów. Jest to miejsce gdzie uczęszczają ludzie pragnący pospacerować z rodziną, ale także dla tych  bardziej aktywnych jak rowerzystów czy wrotkarzy. Najpierw ułożyłyśmy pytania do ankiety, na które odpowiadała młodzież. Następnie poszłyśmy do pobliskiego gimnazjum i zaprosiłyśmy uczniów, aby przyszli w najbliższą sobotę nad oleśnickie stawy aby rozwiązać ankiety oraz odpowiedzieć na niektóre pytania przed obiektywem.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

 Pytanie badawcze: Czy stawy oleśnickie są dobrym miejscem dla młodzieży?
-Czy często przychodzisz nad stawy oleśnickie?
-Jeśli tak/nie to dlaczego?
-Czy jest to miejsce przyjazne dla młodzieży?
-Jeśli tak/nie to dlaczego?
-Co Ci się podoba nad oleśnickimi stawami?
-Co Ci się nie podoba nad oleśnickimi stawami?
-Czy czegoś Ci tu brakuje?
-Czy stawy oleśnickie są dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu wzięło udział aż 50 osób co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Były to osoby w wieku gimnazjalnym oraz licealnym (31 osób z gimnazjum i 19 z liceum), ponieważ umieściłyśmy plakaty w szkołach(gimnazjum oraz liceum) oraz to właśnie o nich chodzi nam w naszym badaniu.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

-Z ankiet oraz rozmów wynika, że młodzież nie czuje się tam całkowicie bezpiecznie, ponieważ wieczorem pojawiają się tam bezdomni ludzie, którzy czasem ich zaczepiają. - Należy zwiększyć patrol policji. 
-Większość ankietowanych w pytaniu czego im tu brakuje odpowiadali, że koncertów oraz innych imprez integracyjnych na amfiteatrze, który znajduje się nad stawami. - Plan działań
-W pytaniu co im się nie podoba, odpowiadali, że jest za mało koszy na śmieci obok amifitetru przez co często można tu ujrzeć leżące śmieci pomiędzy ławkami. - Należy wstawić więcej śmietników obok amfiteatru.
-Toaleta na terenie stawów miejskich jest czynna tylko na lato. - Należy udostępnić toaletę nie tylko na tylko lato, ale również w inne pory roku.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wnioski naszego badania zostały przekazane do obu szkół, w którcyh rozwiesiłyśmy plakaty, za pośrednictwem ich dyrektorów aby mogły się dowiedzieć o nich osoby, które brały w nim udział. Napisałyśmy o nich na portalu społecznościowym (facebook) do którego ma dostęp bardzo szerokie grono odbiorców, a sytuację z bezdomnymi osobami na amfiteatrze przekazałyśmy odpowiedzialnym za ten rejon w Oleśnicy podmiotom.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Wnioski przekazałyśmy młodzieży oraz odpowiednim podmiotem. Jednak my chciałyśmy się bardziej skupić nad sprawą organizacji większej ilości imprez integracyjnych, zarówno koncertów jak i zawodów sportowych czy rekreacyjnych, ponieważ gdy zadawałyśmy pytanie czego  im najbardziej brakuje nad stawami oleśnickim to odpowiadali, że za mało jest właśnie takich wydarzeń.
Oto rzeczy, które planujemy?

- Zrobienie petycji i zbieranie podpisów w sprawie większej ilości koncertów

-Rozmowa z burmistrzem Oleśnicy
-Organizacja wycieczek rowerowych lub wspólnego biegania nad stawami miejskimi (Wcześniej osoby informowane byłyby o takim wydarzeniu  na portalach społecznościowych takich jak facebook i ustalany byłby termin i godzina takich spotkań)

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze