OCENA ZESPOŁU: 6PKT
Ocena cząstkowa: 1,5PKT
Przeprowadzenie badania: 4PKT
Wnioski: 1PKT
Plan działań: 0PKT
Szczególna wartość pracy: 1PKT
KOMENTARZ:
Badanie zostało przeprowadzone zgodnie z opisem w przewodniku. Szkoda, że w filmie nie udało Wam się lepiej udokumentować przeprowadzonego badania i prócz kilku zdjęć film nie dokumentuje sposobu realizacji zadania. Należy również zwrócić uwagę, że w Waszym przypadku głównym badaniem były ankiety, a pocztówki jedynie dodatkowym działaniem, które nie miało dużego wpływu na wyniki badania. Wnioski są bardzo ogólne, nie mają postać konkretnych pomysłów na zmiany. Plan działań zawiera jedynie stwierdzenie, że "Jedyne, co możemy zrobić to nawoływać do szanowania mienia miasta", jedna nie sprecyzowałyście w żaden sposób w jaki sposób chcecie ten pomysł zrealizować. Szczególna wartość pracy to pozyskanie pocztówek od poczty polskiej.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Z roku na rok coraz piękniej.. :)
Z roku na rok coraz piękniej.. :)

Nasze badanie dotyczyło opisu zmian, jakie zaszły w Sokołowie Podlaskim. Same posiadałyśmy małą wiedzę jak miasto wyglądało kiedyś, ale wiemy jak wygląda teraz. Jesteście ciekawi czym zachwyca Sokołów ?  :)

Nasze badanie dotyczyło opisu zmian, jakie zaszły w Sokołowie Podlaskim. Same posiadałyśmy małą wiedzę jak miasto wyglądało kiedyś, ale wiemy jak wygląda teraz. Jesteście ciekawi czym zachwyca Sokołów ?  :)

Pocztówka do przeszłości

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Całą akcję przeprowadziłyśmy 1.04.2015r w I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. Wyszłyśmy przed budynek naszej szkoły zapraszając ludzi do wypełnienia naszych pocztówek i ankiet.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Pytanie Badawcze „Jak Sokołów wyglądał kiedyś a jak wygląda obecnie?”
- Czy są takie miejsca w naszym mieście, którymi możemy się pochwalić?
- Gdzie najczęściej chodzą państwo na spacery? Dlaczego tam?
- Czy podoba się państwu teraźniejszy wygląd miasta?
   Jeśli tak, to co najbardziej? Jeśli nie, dlaczego?

- Czy zmiany zachodzące w mieście są korzystne dla mieszkańców?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu wzięło udział 15 osób, głównie starszych, chociaż znalazło się kilku młodych ludzi, którzy chcieli zaangażować się w naszą akcję. Prosiłyśmy o pomoc przechodniów i to była ich dobra wola czy zechcą nam pomóc. Ku naszemu zdziwieniu nikt nam nie odmówił, co nas bardzo ucieszyło. :)

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Z ankiet wynika, iż:
1. Miasto posiada miejsca, którymi może się pochwalić.
2.Obecny wygląd miasta podoba się mieszkańcom.
Najbardziej zadowala wygląd parku przy Pałacu Ogińskich.

3. Zmiany, które zachodzą w mieście są bardzo korzystne, zapewniają bezpieczeństwo i rozrywkę mieszkańcom.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wnioski ogłosiłyśmy na forum szkoły. Podzieliłyśmy się spostrzeżeniami z klasą i znajomymi. Zdjęcia wyświetlane są na monitorach widocznych zaraz po wejściu do szkoły.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Sokołów rozwija się bardzo dobrze. Nie mamy żadnych zastrzeżeń. Jedyne, co możemy zrobić to nawoływać do szanowania mienia miasta. Mamy zamiar dążyć do tego, aby rozwój miasta posuwał się do przodu i nie stanął w miejscu lub się pogorszył.

Chciałybyśmy, aby zostało także prowadzone foto-video archiwum, dzięki któremu będzie można porównać zmiany, jakie zachodzą w mieście i które pomogłoby następnym pokoleniom w takim projekcie jak nasz.  

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze video

Komentarze