OCENA ZESPOŁU: 15PKT
Ocena cząstkowa: 3,75PKT
Przeprowadzenie badania: 4PKT
Wnioski: 7PKT
Plan działań: 4PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Przedstawione pytania badawcze mają charakter konkretny. Jednakże uczestnicy badania reprezentowali tylko jedną część społeczności lokalnej (zdecydowana przewaga młodzieży przy 2 osobach reprezentujących inne społeczności). Ponadto promocja wydarzenia była skierowana jedynie do młodzieży uczącej się w danej szkole. WNIOSKI Autorzy badania sformułowali wiele wniosków, które mają charakter konkretnego i realnego pomysłu na działanie w przestrzeni publicznej. Ponadto wnioski odpowiadają na postawione pytania badawcze. PLAN DZIAŁAŃ Autorzy projektu przedstawili charakterystykę realizacji tylko jednego wniosku (propozycja wtopienia budynku w krajobraz miasta). Opis ten jest jednak ogólny i zakłada jedynie śladowe zaangażowanie sojuszników. SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY W pracy nie występują elementy świadczącego o szczególnej wartości merytorycznej oraz innowacyjności. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w kilku elementach nie wpisywała się w pełni w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Zachowajmy urok Przemyśla!
Zachowajmy urok Przemyśla!

1 kwietnia, przy ulicy Glazera zorganizowaliśmy badanie lokalne, chcąc dowiedzieć się więcej o mieszkańcach naszego miasta. Wnioski, które uzyskaliśmy z tego badania były zaskakujące! 

1 kwietnia, przy ulicy Glazera zorganizowaliśmy badanie lokalne, chcąc dowiedzieć się więcej o mieszkańcach naszego miasta. Wnioski, które uzyskaliśmy z tego badania były zaskakujące! 

Pocztówka do przeszłości

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Na teren badania wybraliśmy małe, przygraniczne miasto Przemyśl. Spisaliśmy plan działania, ułożyliśmy pytania badawcze. Wiedząc już co chcemy osiągnąć uzyskaliśmy pomoc sponsorów i sojuszników. Nawiązaliśmy kontakt z redakcja portalu turystycznego „Polska południowo-wschodnia Jarosław Lubaczów Przemyśl Przeworsk i okolice”, dzięki której dowiedzieliśmy się o historii i strukturze naszego miasta, wiedza ta pomogła nam spersonalizować adresata pocztówek i ponownie zanalizować formę pytań do uczestników. Następnie wybraliśmy miejsce na stanowisko, wybór padł na ulicę Glazera, sprawdziliśmy jakie warunki pogodowe mogą nas zaskoczyć. Gdy wiedzieliśmy już wszystko i mieliśmy materiały, przeszliśmy się po klasach w naszej szkole i rozdaliśmy ulotki, które informowały o czasie i miejscu  wydarzenia. W środę rano, przy ulicy Glazera ustawiliśmy punkt badawczy i rozpoczęliśmy działania.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Pytania badawcze:
 
- Gdzie mieszkańcy Przemyśla spędzają wolny czas?
 
- Czy są zadowoleni z użytkowania przestrzeni publicznej?
 
- Jak zmieniło się to miejsce w przeciągu ostatnich 5 lat?
 
- Co zmieniliby mieszkańcy  w tym miejscu, gdyby mogli?
 
Pytania do uczestników:              
 
- Gdzie spędzają Państwo wolny czas?
 
- Jak się Państwo czują w tym miejscu?
 
- Jak ono się zmieniło w przeciągu ostatnich 5 lat?
 
- Co chcieliby Państwo zmienić?

Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu uczestniczyła głównie młodzież , która dowiedziała się o badaniu poprzez ogłoszenie w szkole. Ogólnie brało udział 18 mieszkańców Przemyśla (14 nastolatków, 3 dorosłych, 1 osoba starsza).  Dwa dni przed badaniem przeszliśmy się po klasach ogłaszając,  kiedy i gdzie odbędzie się badanie oraz rozdając ulotki.  Akcje zorganizowaliśmy rano, aby młodzi ludzie rozpoczynające naukę na 2 lub 3 lekcję mogli uczestniczyć w projekcie. Uczestnicy mogli usiąść przy stoliku z wcześniej przygotowanymi materiałami i wypełnić oraz wysłać pocztówkę, którą wkładali do  skrzynki na listy. W zamian otrzymywali informację o adresacie i słodki poczęstunek.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

1. Część mieszkańców obawia się utraty widoku na panoramę miasta, przy zjeździe ulicy Bielskiego, budowany przy drodze budynek zasłoni cały widok, co będzie dużą stratą dla tutejszych mieszkańców. – Należy  wtopić budynek w krajobraz miasta, tak aby wkomponowywał się i go urozmaicał.
 
2. Dorośli przemyślanie lubią spędzać czas w rynku i jego okolicach, doceniają jego walory architektoniczne, uważają go za ikonę miasta. - Należy organizować więcej wydarzeń kulturalnych, aby przemyski rynek „żył"
 
3. Młodzi ludzie chcą spędzać czas w ciszy i w kontakcie z naturą, w parkach miejskich, na Kopcu Tatarskim.
 

4. Młodzież korzysta z boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 14, jednak narzeka na zużytą nawierzchnię i złamany kosz do gry w koszykówkę. – Należy naprawić złamany kosz i wymienić  warstwę wierzchnią .
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki naszych działań ogłosiliśmy na stronie Facebooka, do której polubienia zaprosiliśmy osoby związane z regionem. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy szersze grono odbiorców, a lokalni politycy i osoby interesujące się bytem miasta będą mogły łatwo dotrzeć do tego, co je interesuje.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Co zamierzamy zrobić:
 
- Napiszemy prośbę do właściciela budowy o wtopienie budynku w panoramę miasta.
 
- Zdobędziemy 500 podpisów mieszkańców Przemyśla, pod prośbą do inwestora .
 
- Wyślemy postulat do posiadacza placu budowy.
 

- Nagłośnimy sprawę w lokalnych mediach i portalach internetowych.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze