OCENA ZESPOŁU: 13PKT
Ocena cząstkowa: 3,25PKT
Przeprowadzenie badania: 5PKT
Wnioski: 3PKT
Plan działań: 4PKT
Szczególna wartość pracy: 1PKT
KOMENTARZ:
Przeprowadziliście badanie w ciekawy sposób. Niestety pytań, wnioski i plan działań nie dotyczą bezpośrednio przestrzeni publicznej. Szkoda, że nie wskazaliście miejsc, które powinny zostać dostosowane do aktywności fizycznej (pojawiło się o to tylko jedno pytania). W badaniu udział wzięło różnorodne grono osób. Dodatkowym atutem pracy jest promocja w mediach.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Zaloguj się do zdrowia
Zaloguj się do zdrowia

Czy młodzież mieszkająca w Radomsku posiada w centrum przestrzeń, w której może rozwijać swoje zainteresowania sportowe? Nasza telewizja 29 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku szukała odpowiedzi na to pytanie. 


Czy młodzież mieszkająca w Radomsku posiada w centrum przestrzeń, w której może rozwijać swoje zainteresowania sportowe? Nasza telewizja 29 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku szukała odpowiedzi na to pytanie. 


Telewizja przyjechała

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Badanie dotyczyło zdiagnozowania, jakich miejsc, obszarów, form aktywności fizycznej potrzebują radomszczanie, szczególnie młodzież. Pracę nad projektem rozpoczęłyśmy od spotkania z prezesem UKS Mechanik Radomsko, instytucji miejskich, m.in. Urząd Miasta w Radomsku, Miejski Dom Kultury. Głównym celem wydarzenia (które odbyło się 29.03.2015 r. w godz. 11.30-15.00) było przeprowadzenie wywiadu z mieszkańcami Radomska na temat tego, jak oni rozumieją definicję zdrowia oraz zorganizowanie konkursu plastycznego na najlepsze logo drużyny UKS Mechanik Radomsko.
Badanie rozpoczęłyśmy od przedstawienia celów projektu w „sali kameralnej” Miejskiego Domu Kultury. konkurs na najlepsze logo drużyny. W trakcie konkursu przeprowadzałyśmy badanie „Telewizja przyjechała”.  Podczas obrad jury uczestnicy mogli poczęstować się zdrową przekąską. Po trzech godzinach przedstawiciele partnerów projektu wręczyli nagrody - dyplomy, słodycze oraz zdjęcie drużyny z podpisami.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

Pytanie badawcze: Czy centrum Radomska (ulice: Brzeźnicka, Krakowska, Narutowicza, Kościuszki, Sierakowskiego) sprzyja aktywności fizycznej, szczególnie młodzieży?
Przykładowe pytania kierowane do rozmówców:
 • Czy chciałby Pan/Pani uczestniczyć w spotkaniach dotyczących zdrowego trybu życia?
 • Czy uważa Pan/Pani, że radomszczańską młodzież powinno się zachęcać do zdrowego trybu życia?
 • Czy częściej powinny być organizowane warsztaty lub konkursy promujące aktywny styl życia?
 • Czy uważasz, że uprawianie sportu jest popularne wśród mieszkańców Radomska, szczególnie wśród młodzieży?
 • Mógłby/ Mogłaby Pan/Pani wymienić kilka miejsc, gdzie w Radomsku można aktywnie spędzić czas wolny. 
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W wydarzeniu udział wzięło 48 osób:
 • 15 uczniów i uczennic gimnazjów i liceów
 • 3 piłkarki „STAL” Radomsko
 • 3 piłkarzy UKS Mechanik Radomsko
 • 8 osób z Uniwersytetu III Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”
 • wiceprezydent Miasta  Radomska Pani Wioletta Pal
 • Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku mgr Małgorzata Rzeźniczak
 • 10 osób reprezentujących radomszczańskie świetlice środowiskowe
 • 8 osób dorosłych


Intensywnie promowałyśmy wydarzenie - utworzyłyśmy wydarzenie na facebooku, rozwiesiłyśmy plakaty oraz wysłałyśmy informacje do gazet i portali informacyjnych. Informacja pojawiła się także na fapage`u naszego głównego partnera-Uczniowskiego Klubu Sportowego Mechanik Radomsko.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Radomszczańska młodzież, oraz inne grupy wiekowe, potrzebują przestrzeni publicznej, która pomoże im ukształtować nawyki zdrowego trybu życia.  


 • 65% rozmówców nie brało udziału w spotkaniu promującym zdrowie odbywającym się w centrum Radomska, ale 100% chciałoby wziąć w takowym udział.
 • 100% uważa, że radomszczańską młodzież powinno się zachęcać do zdrowego trybu życia. Rozmówcy twierdzili, że najlepszy skutek odniosą spotkania praktyczne, dlatego planujemy turniej dla młodzieży gimnazjalnej.
 • Tylko 55% przestrzega określonej diety. Aby poprawić wyniki planujemy spotkanie z dietetykami.
 • 100% uważa, że sport można uprawiać w każdym wieku, dlatego dla grupy 60+ planujemy debatę.
 • 65% uważa, że radomszczańska młodzież wykazuje niską aktywność fizyczną, dlatego zorganizujemy trening na siłowni a także zajęcia z szarfami, przedstawionymi w naszym filmie.
 • 100% wymienia kilka miejsc, gdzie w Radomsku można uprawiać sport. Aby je spopularyzować, planujemy instruktażowe zajęcia Zumby.

Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki badania zostały ogłoszone:
 • na stronie Radomsko24.pl
 • na stronie radomsko.naszemiasto.pl
 • na fanpage`u Gazety Radomszczańskiej
 • na fanpage`u Gazety „Między stronami
 • w lokalnej telewizji NTL
 • na stronie klubu europejskiego „Młodzież dla Europy”


PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

 1. Konkurs dla młodzieży odbyłby się w naszej szkole. Konkurencjami w tym konkursie byłyby pytania i testy sprawnościowe. Pytania dotyczyłyby zarówno wiedzy o zdrowym odżywianiu, jak i znajomość dyscyplin sportowych. 
 2. Otwarte spotkanie z dietetykami angażowałoby różnorodną grupę osób. Spotkanie miałaby miejsce w Publicznej Bibliotece.
 3. Debata dla grupy wiekowej 60+ także odbyłaby się w Bibliotece. Temat pierwszego panelu to: ,,Jakie bariery powstrzymują seniorów w uprawianiu sportu?" Drugi panel - ,,Dyscyplina sportowa bez przeszkód wiekowych" Zaangażowanymi w nią byliby studenci Uniwersytetu III Wieku „Wiem więcej” oraz członkowie klubu Złota Jesień.
 4. Trening na siłowni pod gołym niebem dla młodzieży łączyłby zajęcia z szarfami na stadionie obok siłowni. Treningi angażowałyby podopiecznych radomszczańskich Świetlic Środowiskowych oraz MOPS Radomsko.
 5. Otwarte zajęcia dla młodzieży i dorosłych z Zumby odbyłyby się w jednej z radomszczańskiej siłowni.Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Załączniki

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze