OCENA ZESPOŁU: 18PKT
Ocena cząstkowa: 4,5PKT
Przeprowadzenie badania: 8PKT
Wnioski: 7PKT
Plan działań: 2PKT
Szczególna wartość pracy: 1PKT
KOMENTARZ:
Zespół przeprowadził badanie "telewizja przyjechała", zostało ono przeprowadzone zgodnie z przewodnikiem, w badaniu udział wzięli przedstawiciele różnych grup społecznych. Zespół sformułował jedynie trzy wnioski, są one jednak konkretne. Niestety zdania "Zgłosimy pomysł do władz i będziemy malować mury." nie można uznać za strukturyzowany i konkretny plan. Szczególną wartością pracy jest opublikowanie efektów badania w mediach. Jesteście bardzo pozytywni i to widać w Waszych działaniach! W przyszłości pamiętajcie, aby popracować nad szczegółami i opisać ich jak najwięcej.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Zmieńmy razem park za BDK
Zmieńmy razem park za BDK

    Nasze badanie dotyczyło parku za Brodnickim Domem Kultury (BDK). Jest to plac zieleni, który nie jest zagospodarowany oraz rzadko odwiedzany przez mieszkańców Brodnicy. Pytania ułożyłyśmy tak, aby były odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.

    Nasze badanie dotyczyło parku za Brodnickim Domem Kultury (BDK). Jest to plac zieleni, który nie jest zagospodarowany oraz rzadko odwiedzany przez mieszkańców Brodnicy. Pytania ułożyłyśmy tak, aby były odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.

Telewizja przyjechała

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Naszą sondę przeprowadziłyśmy na rynku, ponieważ uznałyśmy, że to najbardziej ruchliwe miejsce w naszym mieście. Sonda odbyła się 28 marca w godzinach 10:30 – 13:30. Na Facebook’u zostało stworzone wydarzenie. Napisano o nas na portalu Brodnica.net i gazecie „pomorskiej” i „Nowościach”. Pytania ułożyłyśmy tak, aby były odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

1.       Gdzie dzisiejsza młodzież spędza czas ?
2.       Co sądzi pan/pani na temat zagospodarowania parku za Brodnickim domem kultury?
3.       Czy ma pan/pani jakieś pomysły?
4.       Co sądzi pan/pani , aby stworzyć w Brodnicy kino letnie?
5.       Co sądzi pan/ pani o stworzeniu galerii graffiti za Domem Kultury?
6.       Co wyjątkowego znajduję się w Brodnicy?

7.       Czy w Brodnicy jest dużo miejsc gdzie młodzież spędza czas?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W  badaniu wzięło 31 osób w tym:
Ø  17 osób dorosłych
Ø  14 osób niepełnoletnich
Pytania zostały zadane również ważniejszym osobom w Brodnicy:
- Pani Anna Kupczyk (kierownik biura oświaty w Brodnicy)
- Pan Ryszard Bober  ( Przewodniczący sejmiku kujawsko-pomorskiego)
- Pani Aleksandra Kurek (Przewodnik Brodnicki)
- Pan Zbigniew Sosnowski (Polityk)

      -Waldemar Gęsicki  (dyrektor Domu Kultury do 30 marca 2015 roku)

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

1.Park za BDK jest słabo zagospodarowany- zbudowanie placu zabaw oraz postawienie ławek. 

2. W Brodnicy nie ma kina - mieszkańcy chętnie oglądają filmy i są za zbudowaniem kina letniego.3. Na murach znajduje się brzydkie i wulgarne graffiti- wraz z młodzieżą i brodnickimi artystami pomalować na nowo mury innowacyjnym graffiti.
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wnioski po spacerze zostały przekazane do Urzędu Miasta, PGK, oraz słownie wspomnieliśmy o tym panu Zbigniewowi Sosnowskiemu i dyrektorowi BDK. Również zostały opublikowane w gazetach: "Nowości ", "Gazeta Pomorska" a także na naszym wydarzeniu na Facebooku i stornie na Facebooku "Tygodnik Brodnica". Zamierzamy udać się z nimi również do obecnego burmistrza Brodnicy

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

Zgłosimy pomysł do władz i będziemy malowac mury.

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Opiszcie działania, które przeprowadzaliście na podstawie wniosków Waszego badania. Kto uczestniczył w Waszych działaniach? Napiszcie jaka była Wasza rola w przeprowadzonych działaniach.

Na podstawie wniosków stworzyłyśmy petycje o stworzenie kina letniego za BDK ( Brodnicki Dom Kultury). Podpisy zbierałyśmy w naszym gimnazjum , podczas VI Majówki Patriotycznej, na mieście oraz zostawiłyśmy je w kilku firmach w naszym mieście.

Zebrałyśmy 560 podpisów. Następnie przekazałyśmy wniosek i podpisy do władz miasta żeby uwzględniły w stworzeniu nasz pomysł. Od 18 do 25 maja2015 roku zorganizowałyśmy zbiórkę roślin które  następnie posadziłyśmy 25 maja 2015r w parku za BDK. Roślin zebrało się więcej niż sądziłyśmy, sądziłyśmy  dzięki nagłośnieniu dużo osób przyszło i podarowało nam różne rośliny  ( kwiaty, krzaki i iglaki oraz drzewa ). Które posadziłyśmy wraz z pomocą młodzieży w donice oraz ziemię przy pracy była współpraca ale również dobra zabawa. Następnie pozbieraliśmy śmieci oraz odchody zwierząt. . Teraz park za BDK jest kolorowy, czysty o przyjemny do posiedzenia na drewnianych kłodach nie tylko między starymi drzewami ale również różnymi kwiatami.
Co było największym sukcesem, z czego jesteście dumni, czym chcielibyście się pochwalić?

Największym sukcesem dla nas było zebranie 650 podpisów na petycji dotyczącej powstaną kina letniego za Brodnickim Domem Kultury. Byłyśmy również dumne z udanej akcji sadzenia roślin. 
Co się NIE udało i dlaczego?

Niestety nie udało się nam zbudować placu zabaw dla dzieci, ponieważ okazało się to niemożliwe z przyczyn bezpieczeństwa, dlatego że obok znajduje się parking samochodowy.
Jacy sojusznicy, partnerzy, sponsorzy brali udział w Waszych działaniach? Jaka była ich rola?

Jacy sojusznicy, partnerzy, sponsorzy brali udział w Waszych działaniach? Jaka była ich rola?
Naszymi partnerami były miejskie media, stowarzyszenia  które pomagały nam nagłaśniać naszą akcje.
Były to :
-portal internetowy http://www.brodnica.net którzy mają również swoją stronę na facebooku
-portal internetowy  http://brodnica.7dni.pl/
- „Stowarzyszenie Jaśkowa Droga”– https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Ja%C5%9Bkowa-Droga/724472997596281
- Stowarzyszenia "Na Wiejskiej przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy"
- gazety „Czas Brodnicy” oraz „Nowości”.
Naszym sponsorem była firma „Bedar”.

Do pomocy w sadzeniu zachęciliśmy uczniów z naszej szkoły.
W jaki sposób Wasze działania aktywizowały Waszą społeczność lokalną? (np. w malowaniu ławek wzięli udział mieszkańcy osiedla)

Nasze działanie aktywizowało ponieważ podczas VI Majówki Patriotycznej, osoby biorące w niej udział były zachęcane przez nas do podpisania petycji o stworzeniu kina letniego. Również przez wspólne sadzenie kwiatów, zbieranie śmieci.
Czy macie jeszcze jakieś plany, które będziecie realizować po 31 maja 2015 r.?

Zamierzamy dalej prowadzić akcje z stworzeniem kina letniego. Nie przestaniemy na tych akcjach i pewnie z czasem będą pojawiać się nam nowe pomysły, plany jak możemy ulepszyć nasze miasto. Będziemy dążyć do zrealizowania ich.

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze