OCENA ZESPOŁU: 9PKT
Ocena cząstkowa: 2,25PKT
Przeprowadzenie badania: 1PKT
Wnioski: 3PKT
Plan działań: 5PKT
Szczególna wartość pracy: 0PKT
KOMENTARZ:
PRZEPROWADZENIE BADANIA Badanie w sposób znaczący odbiega od metody „zaplanujcie okolicę” – w relacji nie wynika, że efektem badania było utworzenie mapy miejsc w badanym terenie, które wymagają zmian itd. Zrealizowane badanie sprowadziło się do przeprowadzenia ankiet. WNIOSKI Zdaniem sprawdzającego przedstawione wnioski mają charakter ogólny, ponieważ w dużej części nie dotyczą konkretnego miejsca w Opolu (lub jego centrum), tylko całej miejscowości. Sprawdzający nie widzi związki między zaproponowanymi działaniami a wnioskami – w relacji go nie pokazano. PLAN DZIAŁAŃ Przygotowany plan działań dotyczy realizacji jednego pomysłu, nie jest jednak kompletny (tj. nie uwzględniono wyboru miejsca czy uzyskania odpowiednich zgód), a także szczegółowo opisany (m.in. nie określono ram czasowych). SZCZEGÓLNA WARTOŚĆ PRACY Trudno wskazać elementy wyróżniające wykonane zadanie w porównaniu do pozostałych zespołów. KOMENTARZ OGÓLNY Praca została wykonana z dużym zaangażowaniem, czego gratulujemy. W przyszłości warto zwrócić uwagę na to, aby realizować zadania zgodnie z wytycznymi - przygotowano ciekawą relację, lecz w wielu punktach nie wpisywała się w kryteria zadania.

RELACJE Z DZIAŁAŃ

Zróbmy coś wspólnie!
Zróbmy coś wspólnie!

Robiłyśmy ankietę w centrum Opola! Było wiele ludzi co zmotywowało nas do dalszego działania!
Zdawałyśmy 3 pytania, aby zrobić coś pozytywnego w Opolu!

Robiłyśmy ankietę w centrum Opola! Było wiele ludzi co zmotywowało nas do dalszego działania!
Zdawałyśmy 3 pytania, aby zrobić coś pozytywnego w Opolu!

Zaplanujcie okolicę

PRZEPROWADZENIE BADANIA (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie krótko przeprowadzone badanie- jak zostało przygotowane, gdzie i kiedy się odbyło, jak przebiegało? (max. 1000 znaków)

Wydrukowałyśmy 50 ankiet razem z ulotkami, na których była legenda i piękny wierszyk o Opolu!
Badanie przeprowadziliśmy w centrum blisko galerii handlowej Solaris Center, gdzie jest bardzo dużo młodych ludzi, odbyło się to 1 kwietnia 2015r.
Wypiszcie pytania badawcze oraz pytania jakie zadaliście uczestnikom na ich podstawie (max. 700 znaków)

1. Czym możemy się pochwalić w centrum Opola?
2. Co byś zmienił/a w centrum? Czego brakuje?
3. Czy centrum Opola jest bezpiecznym miejscem?
Kto brał udział w badaniu i dlaczego? Podajcie liczbę osób. (max. 700 znaków) JEŚLI NIE PODACIE LICZBY OSÓB TO TA CZĘŚĆ NIE ZOSTANIE OCENIONA.

W badaniu wzięło udział 50 osób,zostały wypełnione wszystkie ankiety. W szczególności brali w tym udział studenci i gimnazjaliści, aby zorganizować coś ciekawego w Opolu.

WNIOSKI (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie w punktach najważniejsze wnioski i pomysły na konkretne działania w przestrzeni publicznej, wypracowane w wyniku badania. (max. 1000 znaków)

Wnioski:
Opole jest bezpieczne, brakuje przeglądów opolskich zespołów, jak i skateparku. Większość chciała by zlikwidować większość banków w centrum miasta i otworzyć więcej barów i klubów.
Uznali również, że w Opolu można pochwalić się Muzeum Śląska Opolskiego, naszym Opolskim Zoo i Wyspą Bolko!
Napiszcie w jaki sposób i komu ogłosiliście wyniki Waszego badania. (max. 700 znaków)

Wyniki były ogłoszone na facebook'u jak i w gronie naszych znajomych, którzy byli tymi wynikami zainteresowani.

PLAN DZIAŁAŃ (Za tę część zadania możecie otrzymać max. 9 punktów)

Opiszcie działania, które zaplanowaliście (max. 1000 znaków). Napiszcie na czym będzie polegała Wasza rola w wykonaniu zaplanowanych działań. Jakie podmioty/instytucje/osoby chcecie zaangażować?

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
Zaplanowałyśmy zorganizowanie imprezy przeznaczonej w szczególności do młodzieży. Festiwal, na którym początkujące zespoły z woj. Opolskiego mogły by się pokazać i zaprezentować przed większą publicznością, ale na początku przechodząc przez eliminacje/przesłuchania.
Chciałybyśmy zaangażować Rade Miasta, jakąś szkołę muzyczną, Radio Opole i jakiegoś znanego muzyka, pochodzącego z Opola do pomocy w zorganizowaniu tego jak i do wzięcia udziału jako Jury!
Zrobiłybyśmy plakaty, ulotki i wydarzenie na facebook'u, zajęłybyśmy się reklamą!
Scenę i nagłośnienie można wynająć w salonie muzycznym Ragtime, oczywiście uznajemy, że razem ze zgodą Rady Miasta, byłoby to już załatwione.
Zebranie wolontariuszy do takiego przedsięwzięcia nie stanowiło by dla nas żadnego problemu!

Teraz czas na dokumentację: pamiętajcie, że dodanie krótkiego (1-2 minuty) filmu jest obowiązkowe!Czy załączyliście film? TO OBOWIĄZKOWE

REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ

Teraz dodajcie zdjęcia i filmy oraz kliknijcie "Wyślij"

Nasze linki

Nasze video

Nasza Galeria zdjęć

Komentarze